ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Прийнято перший закон проти домашнього насильства, як просила Рада Церков PDF Друк E-mail
06.12.2017 19:34
Фото: intellectademo.se
 

Верховна Рада прийняла закон, спрямований на протидію домашньому насильству, в тому числі щодо жінок, дослухавшись до заклику релігійних діячів.

За проект Закону України «Про внесення змін до Кримінального та Кримінального процесуального кодексів України з метою реалізації положень Конвенції Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу з цими явищами» (№ 4952) проголосував 241 парламентар під час засідання 6 грудня, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Напередодні Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернулася до керівництва Верховної Ради та парламентських фракцій з проханням прийняти законопроекти, спрямовані на протидію домашньому насильству, в тому числі щодо жінок. Релігійні діячі наголосили, що законопроекти № 4952 та № 5294 імплементують основні положення згаданої Стамбульської Конвенції, уникаючи при цьому проблемної термінології (гендер, нестереотипні гендерні ролі, сексуальна орієнтація тощо), що стоїть на заваді ратифікації цієї Конвенції не лише Україною, а й іншими членами Ради Європи.

Прийнятий Закон передбачає додаткові обтяжуючі обставини, які не обмежені фактом шлюбу – якщо особа перебуває в цивільному партнерстві з кривдником, є екс-подружжям або тільки зустрічаються, до кривдника будуть застосовані обтяжуючі обставини. До пом'якшувальних обставин віднесено застосування сили проти кривдника особою, яка була жертвою домашнього насильства.

Домашнє насильство, тобто умисне систематичне вчинення фізичного, психологічного або економічного насильства по відношенню до теперішнього або колишнього подружжя карається громадським роботами на строк від 150 до 240 годин, або арештом до 6 місяців, або обмеженням волі до 5 років або позбавлення волі до 2 років.

Законом встановлено обмеження можливості наближення кривдника до жертви насильства. Якщо насильницькі дії відбувалися по відношенню до дитини або в її присутності, злочинець позбавляється права спілкуватися і бачитися з дитиною. На винесення вироку вплинуть факти переслідування жертв – як фізичні, так і за допомогою телефонних дзвінків, смс, листів.

Примус до вступу у шлюб або заманювання з цією метою особи на територію іншої держави передбачає арешт на строк до 6 місяців або обмеження волі до 3 років або позбавлення волі на той самий строк.

Щодо осіб, які вчинили домашнє насильство, суд зможе заборонити їм перебувати в місці спільного проживання з потерпілою особою або заборонити наближатися на певну відстань до місця проживання потерпілої особи, а також заборонити телефонні розмови і контактувати через третіх осіб.

Варто відзначити, що у четвер, 7 грудня, Верховна Рада повернеться до розгляду другого законопроекту з даної проблематики – урядового проекту Закону «Про запобігання та протидію домашньому насильству» (реєстр. № 5294).

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала парламентарів проголосувати за  законопроект № 5294 в редакції Комітету, підготовленій до другого читання, яка виключає проблемну термінологію, не прив’язуючи його розгляд до ратифікації Стамбульської Конвенції через наявність до неї суттєвих зауважень.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС