ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

На BBC буде більше релігійних програм, щоб краще представити всі конфесії PDF Друк E-mail
27.12.2017 13:23
Фото: legalar.tk
 

Британська телевізійна корпорація BBC вирішила змінити підходи до висвітлення релігійних тем та релігійного життя країни з метою кращого представлення всіх конфесій.

По-перше, результати внутрішнього дослідження корпорації, що тривало рік, показали, що віруючі люди зовсім не представлені в програмах BBC або представлені мало і в сатиричних тонах. Цей огляд включав консультації понад 150 експертів та релігійних лідерів, включаючи Архієпископа Кентерберійського, головного рабина та керівних мусульманських діячів, а також групи, такі як гуманісти Великобританії.

По-друге, збільшити кількість релігійних програм на BBC One і BBC Two компанію зобов'язав британський регулятор Ofcom. Про це повідомляє Інститут релігійної свободи, цитуючи The Guardian.

Останнім часом у мовленні BBC спостерігалося скорочення релігійних програм. Як приклад, у квітні цього року були закриті телевізійні студії BBC з етики та релігії в Манчестері. Тоді таке рішення викликало критику з боку релігійних діячів.

У зв'язку з цим у BBC змушені були підготувати програму розвитку релігійного мовлення. Тепер теми про віру будуть частіше включатися не тільки в новинні програми, а й у серіали та фільми корпорації. Крім того, BBC буде знімати більше документальних проектів на цю тему, а популярні шоу типу «The One Show» будуть більше уваги приділяти інформаційним приводам, пов'язаним з основними релігіями.

Також BBC збільшить по всьому світу команду з цієї теми, а денний слот на Radio 4 отримає більше релігійних тем, щоб охопити молоду жіночу аудиторію.

Генеральний директор BBC Тоні Холл так прокоментував заплановані нововведення «Таймс»:

"Це допоможе BBC краще відображати Великобританію, світ і роль, яку релігія відіграє у повсякденному житті. Ці зміни також підвищать розуміння того впливу, який релігія здійснює на рішення, що приймаються в країні та за кордоном".

Слід зауважити, що подібні зауваження в Україні лунають на адресу новоствореної Національної суспільної телерадіокомпанії України, з ефіру якої цього року зникла програма «Вічне», що готувалася за участі релігійних діячів різних конфесій.

Прикметно, що у складі Наглядової ради НСТУ немає жодного представника релігійної спільноти, у зв’язку з чим обговорюється ініціатива внесення відповідних законодавчих змін.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС