ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

З полону “ДНР/ЛНР” звільнено 74 заручників, включно з Ігорем Козловським PDF Друк E-mail
27.12.2017 17:13
Фото: Костянтин Реуцький
 

Релігієзнавець Ігор Козловський опинився серед 74 заручників і полонених, звільнених сьогодні з ув’язнення так званими ЛНР/ДНР у рамках домовленостей влади України про обмін полоненими по формулі 74 на 306.

Цю інформацію підтвердив Богдан Крикливенко, керівник Секретаріату Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Переговорний процес щодо обміну полоненими відновився після річного блокування завдяки зусиллям багатьох релігійних, громадських і міжнародних діячів, у тому числі ініціативам Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. У листопаді цього року ВРЦіРО спрямувала відповідні звернення до релігійних лідерів Росії та Європи, а також керівництва міжконфесійних і міжнародних інституцій.

Повідомляється також, що українська сторона готова до продовження переговорів задля звільнення усіх заручників і полонених, які незаконно утримуються на окупованих територіях Донецької та Луганської областей (ОРДЛО).

Нагадаємо, що професор Ігор Козловський, президент Центру релігієзнавчих досліджень та міжнародних духовних стосунків, перебував у полоні сепаратистів у Донецьку майже 2 роки. Його арештували незаконні військові формування, що контролюють ОРДО, по сфабрикованим звинуваченням, скориставшись тим, що він не міг виїхати з міста, оскільки доглядав за хворим сином.

Як повідомляв ІРС, у жовтні цього року члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій домовилися про низку заходів, спрямованих на звільнення заручників і полонених, після обговорення цієї проблематики з Головою Служби безпеки України Василем Грицаком за участі матерів і дружин бранців, які вже два-три роки утримувалися в ОРДЛО.

Ще раніше, у вересні 2016 року, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій закликала російських релігійних діячів та Всесвітню Раду Церков сприяти звільненню заручників і полонених, утримуваних в ОРДЛО на Сході України, як прояв милосердя.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС