ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Уряд уточнив склад міжвідомчої Комісії з питань релігійних організацій PDF Друк E-mail
08.02.2018 12:40

Склад Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій знов змінено – вже втретє за останні 3 роки. Однак за цей час засідання Комісії жодного разу не скликалися.

Додаткові зміни передбачені Постановою Кабміну України від 25 січня 2018 року № 29, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Зокрема,  позицію “Заступник Міністра юстиції” замінено позицією “Заступник Міністра юстиції з питань державної реєстрації”, позицію “Заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі — керівник апарату” замінено позицією “Перший заступник Міністра економічного розвитку і торгівлі”, позицію “Заступник Голови Фонду державного майна” замінено позицією “Перший заступник Голови Фонду державного майна”.

Як зазначається на Урядовому порталі, прийняття постанови дозволить актуалізувати посадовий склад Комісії та забезпечить більш дієвий та оперативний режим опрацювання питань, віднесених до її компетенції.

Останнього разу склад Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій коригувався у червні 2017 року. Перед цим, у березні 2015 року, новопризначений Уряд оновив керівництво і склад цієї Комісії, проте так і не скликав жодного її засідання.

Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій була створена у 2008 році як консультативно-дорадчий орган при Кабінеті Міністрів України. Однак останнє її засідання відбулося ще за часів попередньої влади у 2012 році, а перед цим ще три роки засідання не скликалися.

Як повідомляв ІРС, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій під час зустрічі з Прем’єр-міністром знову нагадали Уряду про важливість відновлення діяльності цієї Комісії. Зокрема, на словами релігійних діячів та експертів, міжвідомчого опрацювання потребують питання спрощення реєстрації релігійних організацій, функціонування капеланської служби в умовах російської агресії та порядок проходження альтернативної служби під час мобілізації, вирішення питань гуманітарної допомоги та опрацювання питань неприбуткового статусу релігійних організацій.

Нагадаємо, що питання міжнаціональних відносин, релігії та захисту прав національних меншин віднесено в Кабінеті Міністрів до компетенції Віце-прем’єр-міністра України Павла Розенка. В тому числі він є головою Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій, зокрема організовує роботу Комісії, забезпечує скликання і проведення її засідань.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС