ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Президент Таджикистану підписав новий обмежувальний закон про релігії PDF Друк E-mail
01.04.2009 10:31
ДУШАНБЕ, Таджикистан – Президент Таджикистану Емомалі Рахмон підписав репресивний закон про релігії. Однак в адміністрації президента відмовилися повідомити, чому закон був підписаний, не зважаючи на те, що він порушує таджицький Конституцію і міжнародні зобов'язання з прав людини цієї країни.

"Я дуже жалкую, що президент підписав цей закон, який сильно обмежить права як мусульман, так і не мусульман", – заявив в інтерв'ю "Форуму 18" член Верхньої палати парламенту і колишній верховний муфтій Акбар Турайонзода. Він додав, що вже розробив поправки до закону, які сподівається представити на розгляд Нижньої палати парламенту протягом місяця.

Заступник міністра культури Мавлон Мухтар, який займається сферою релігії в уряді Таджикистану, наполягав на тому, що "в новому законі немає обмежень релігійної діяльності". На питання, чому новий закон обмежує кількість нових мечетей і місця, де їх можна відкривати, встановлює державний контроль над релігійною літературою, вимагає державних обмежень і контролю релігійної освіти, він відповів, що все це не обмежує релігійну діяльність.

Між тим, новий закон було піддано критиці дуже багатьма, включаючи Бюро ОБСЄ з демократичних інституцій і прав людини. Нагадаємо, що Комісія США з міжнародної релігійної свободи (USCIRF) висловила стурбованість новим таджикським законом про релігію і закликала президента Таджикистану не підписувати його, беручи до уваги міжнародні зобов'язання цієї країни.

Наргіз Зокірова, що очолює розташоване в Душанбе бюро з прав людини та верховенство закону, розповіла "Форуму 18", що одна тільки вимога про необхідність отримувати дозвіл на релігійні контакти з іноземцями є порушенням прав людини. "Як у мусульманських, так і у не мусульманських релігійних організацій склалося враження, що закон створений для того, щоб контролювати іслам, і що всі інші віри також опиняться під контролем".

Правозахисники і релігійні громади висловлювали занепокоєння з приводу даних законодавчих поправок з того моменту, як проект цього закону було внесено президентом до парламенту в листопаді 2008 року. Незважаючи на ці скарги, закон був схвалений нижньою палатою парламенту 5 березня 2009 року, а верхньою – 12 березня. Закон в новій редакції замінить закон про релігії, вперше прийнятий в Таджикистані в 1994 році, поправки до якого були внесені в 1997, 1999 та 2001 роках.

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua   

Джерело: Портал-Credo.ru

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС