ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Тисячі хорватів протестували проти гендерної ідеології в Стамбульській Конвенції (ФОТО) PDF Друк E-mail
26.03.2018 19:55
Фото: dnevnik.hr
 

Кілька десятків тисяч хорватів зібралися у Загребі в суботу, 24 березня, на протест проти впровадження гендерної ідеології через ратифікацію Стамбульської Конвенції.

Акція протесту була організована громадянською ініціативою «Хорватія проти Стамбульської конвенції», яка заснована та підтримується кількома громадськими організаціями. Вони виступають проти насильства стосовно жінок та домашнього насильства, але без використання суперечливих понять і без гендерної ідеології, яка популяризує одностатеві відносини, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Щонайменше 10 тисяч хорватів (за даними організаторів – 40 тисяч) вийшли на вулиці столиці після рішення Уряду Хорватії спрямувати до парламенту задля ратифікації «Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», відомої як Стамбульська Конвенція. Головним зауваженням до цього міжнародного документу є запровадження нового поняття “ґендер”, яке замість біологічної статі пропонує визначати ґендер людини згідно обраною нею самою соціальною роллю.

Багато віруючих громадян Хорватії також підтримали цю маніфестацію на захист сім’ї. Загребська Архиєпархія Католицької Церкви заявила, що ратифікація такого спірного документа привносить у правову систему Хорватії та соціальні процеси ненаукову і надзвичайно шкідливу ґендерну ідеологію, що Папа Франциск назвав "ідеологічною колонізацією".

“Віруючі покликані публічно свідчити про свою християнську ідентичність, особливо якщо мова йде про фундаментальні моральні проблеми, що стосуються особи, сім'ї та суспільства в цілому. У зв'язку з цим ми підтверджуємо, що Загребська Архиєпархія як установа Католицької Церкви на чолі з Папою Франциском підтримує всі зусилля віруючих, які використовуються для побудови справедливого суспільства і захищають людську гідність кожного чоловіка і жінки, і сім'ї – основного осередку суспільства і Церкви”, – наголошується в заяві.

Нагадаємо, минулого тижня 333 громадські організації – правозахисні, просімейні, християнські та інші громадські спільноти Європи – закликали Генерального секретаря Ради Європи, голову Комітету Міністрів Ради Європи та Виконавчого секретаря Стамбульської Конвенції усунути ідеологічні та суперечливі поняття з тексту Стамбульська Конвенція, які стоять на заваді її ратифікації багатьма країнами, зокрема Хорватією, Словаччиною, Болгарією, Латвією, Литвою, Угорщиною та Україною.

Перед цим, 22 лютого 2018 року Прем’єр-міністр Республіки Словаччина Роберт Фіцо заявив, що його країна не ратифікуватиме Стамбульську Конвенцію, оскільки вона заперечує конституційне визначення сім’ї як життєвого союзу чоловіка і жінки, а відповідно, її ратифікація була б антиконституційним актом. Фіцо також наголосив, що допоки він є словацьким прем’єром, уряд Словаччини не спрямує Стамбульську Конвенцію в парламент для ратифікації, хіба що в тексті конвенції змінять спірні питання, які спираються на ґендерну ідеологію.

Водночас, в Україні триває збір підписів під петиціями до Президента України, до Верховної Ради України та до Кабінету Міністрів України, в яких громадяни заперечують проти запровадження гендерної ідеології в освітньому процесі та використання нового поняття “гендер”, яке пропонується Стамбульською Конвенцією. На підтримку цих петицій вже зібрано 22 тисячі, 18 тисяч та 24 тисячі відповідно з необхідних 25 тисяч, які є умовою їхнього офіційного розгляду цими органами влади.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС