ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Учасники мітингу за сім’ю застерігають владу від обмеження свободи слова (ВІДЕО) PDF Друк E-mail
05.04.2018 17:50
Фото: Alex Plotnikov
 

Біля тисячі громадян зібралися в урядовому кварталі Києва, щоб захистити своє право на свободу слова та вираження традиційних поглядів на сімю та шлюб як союз чоловіка і жінки.

Попереджувальний мирний протест розпочався зранку 4 квітня. Учасники мітингу вишикувалися вздовж вулиці Грушевського, напроти будівель Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Пізніше прибічники сімейних цінностей ходою пройшли до офісу Уповноваженого ВР з прав людини та до Адміністрації Президента України, тримаючи плакати з гаслами «Ми протестуємо через зняття з сайту Президента петиції, яка захищає сім'ю. Її підписало 22800 громадян!», «Гендерна ідеологія калічить дітей», «Школа не місце для сексуальних експериментів», «Заклади освіти не для пропаганди гендерної ідеології», «Батьки України проти розбещення дітей».

Приводом для акції протесту стало видалення в ніч на 28 березня з Офіційного інтернет-представництва Президента України Петиції № 22/042484-еп від 26.01.2018 року, яка містила прохання вжити заходів для захисту традиційних сімейних цінностей. Ця ініціатива отримала підтримку багатьох українських громадян, в тому числі Церков і релігійних організацій, які послідовно захищають в Україні сім’ю та шлюб як союз чоловіка і жінки. Станом на вечір 27 березня зазначена Петиція зібрала 22837 підписів громадян України з 25 тисяч необхідних для її офіційного розгляду.

Рішення про видалення даної Петиції було ухвалене на підставі звернення Представника Уповноваженого Верховної Ради України Аксани Філіпішиної, яка висловила твердження про ознаки наявності у Петиції “підбурювання до дискримінації за ознакою сексуальної орієнтації та гендерної ідентичності (приналежністю до ЛГБТ-спільноти)”.

Однак учасники протестної акції висловили заперечення щодо того, що кілька посадових осіб на свій розсуд приймають рішення про обмеження права на свободу слова та вираження своїх поглядів десятків тисяч українців, які захищають сімейні цінності. На їх переконання, поширення в суспільстві думок і пропозицій на захист сім’ї і шлюбу як союзу чоловіка і жінки не повинно обмежуватися державою на користь гендерній ідеології, яка це заперечує та натомість агресивно нав’язує одностатеві стосунки, як норму.Протестувальники очікують від Президента Петра Порошенка поновлення раніше опублікованої Петиції № 22/042484-еп (автор – Танцюра В. З.) з зібраними під нею щонайменше 22837 підписами, а також вжиття заходів з метою не допущення працівниками президентської Адміністрації порушень права людини на свободу вираження поглядів під час забезпечення функціонування сервісу «Електронні петиції».

Водночас, аналогічна петиція на сайті Кабінету Міністрів України вже набрала понад 27,5 тисяч підписів з необхідних 25, і вже спрямована на офіційний розгляд Уряду. Подібна петиція на сайті Верховної Ради на даний момент набрала понад 23,3 тисяч підписів громадян.

Як повідомляв ІРС, нещодавно щонайменше 10 тисяч хорватів вийшли на вулиці Загреба після рішення Уряду Хорватії спрямувати до парламенту задля ратифікації «Конвенцію Ради Європи про запобігання насильству стосовно жінок і домашньому насильству та боротьбу із цими явищами», відомої як Стамбульська Конвенція. Головним зауваженням до цього міжнародного документу є запровадження нового поняття “ґендер”, яке замість біологічної статі пропонує визначати ґендер людини згідно обраною нею самою соціальною роллю.


Перед цим, 333 громадські організації – правозахисні, просімейні, християнські та інші громадські спільноти Європи – закликали керівництво Ради Європи усунути ідеологічні та суперечливі поняття з тексту Стамбульської Конвенції, які стоять на заваді її ратифікації багатьма країнами, зокрема Хорватією, Словаччиною, Болгарією, Латвією, Литвою, Угорщиною та Україною.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС