ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Парламент підтримав звернення Президента про автокефалію Православної Церкви в Україні PDF Друк E-mail
19.04.2018 20:02
Фотоколаж: president.gov.ua
 

Верховна Рада прийняла постанову про підтримку звернення Президента України до Вселенського Патріарха Варфоломія про надання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні.

За постанову № 8284, внесену до парламенту днем раніше, 19 квітня проголосували 268 народних депутатів України. З них: 99 – від БПП, 73 – від партії «Народний фронт», 34 – позафракційних, 19 – від Обєднання «Самопоміч», 16 – від РПОЛ, 15 – від ВО «Батьківщина», 11 – від групи «Воля народу», повідомляє Інститут релігійної свободи.

Водночас проти цього рішення виступила більшість депутатів партії «Опозиційний блок». Партія «Відродження» також не підтримала це рішення.

Як глава держави Україна, який представляє її громадян, – в тому числі і тих, які належать до української православної спільноти, які, завдяки Хрещенню, отриманому від Константинопольської Матері-Церкви 1030 років тому, сповідують православну християнську віру –  прошу Вас надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні, – зазначено у Зверненні Глави держави до Вселенського Патріарха.

Напередодні голосування Президент України Петро Порошенко провів зустрічі з главами православних церков України та з лідерами парламентських фракцій. Він повідомив, що єпископат Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви однодушно підтримали ініціативу конституювання в Україні єдиної та автокефальної Помісної Православної Церкви.

Українська Греко-Католицька Церква також висловила підтримку процесу єднання православних церков в Україні. Скептично до цього поставилися в Української Православної Церкви (в єдності з Московським Патріархатом).

Варто зауважити, що історичні приклади формування Помісних Православних Церков у державах, що здобули незалежність, свідчать, що отримання автокефалії з боку Вселенського Патріарха передбачає наявність як ініціативи самих місцевих православних ієрархів, так і офіційних звернень на рівні керівництва відповідної держави.

Водночас під час виступу у Верховній Раді перед голосуванням Президент Петро Порошенко наголоcив, що надання Томоса на автокефалію Української Православної Церкви не порушить конституційного принципу свободи совісті – свободи релігії, вільного самовизначення й самореалізації особистості в духовній сфері. “Єдина Православна Помісна Церква не стане державною”, – сказав Глава держави.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС