ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

У проекті Конституції України віруючим не залишили право на альтернативну службу в збройних силах PDF Друк E-mail
01.04.2009 19:25
КИЇВ – У внесеному нещодавно Президентом Віктором Ющенко до парламенту проекті нової редакції Конституції України відсутня згадка про право громадянина на альтернативну (невійськову) службу через його релігійні переконання. Однак на думку представників Міністерства оборони та Української православної церкви Київського патріархату (УПЦ КП), дане нововведення у разі його прийняття не вплине на процедуру проходження альтернативної служби, оскільки вона регулюється відповідним законом. Про це пише газета КоммерсантЪ-Україна.

У запропонованому Президентом Віктором Ющенком проекті змін до Конституції відсутня згадка про право громадянина на альтернативну (невійськову) службу, якщо виконання військового обов'язку суперечить його релігійним переконанням. Нагадаємо, таке право передбачено статтею 35 чинного Основного закону.

Як повідомили Ъ в прес-службі Міністерства оборони України, правовий департамент цього відомства до запропонованих змін до Конституції не має ніякого відношення і не має нічого проти інституту альтернативної служби для віруючих. "Можливість проходження альтернативної служби передбачена відповідним законом. Необов'язково, щоб Конституція описували всі деталі", - заявив Ъ керівник прес-служби Міноборони Ігор Халявінський.

З ним згоден і прес-секретар УПЦ КП Євстратій (Зоря). Він нагадав, що скористатися правом на проходження альтернативної служби через свої релігійні переконання може далеко не кожен бажаючий. "Є списки релігійних організацій. Ви не зможете замість армії піти працювати до хоспісу, наприклад, не підтвердивши належність до однієї з них", - розповів прес-секретар УПЦ КП. При цьому, за словами пана Халявінського, кількість призовників, які мають право вступити на альтернативну службу через свої релігійні переконання, зазвичай "не перевищує 400 осіб".

Тим часом перший заступник голови Комітету Верховної Ради України з питань національної безпеки і оборони Сергій Гриневецький (Блок Литвина) вважає, що президент не випадково виключив цю норму з нового проекту Конституції. "По-моєму, це пов'язано з запуском механізму введення у військах інституту капеланства. Капелани, пов'язані з державою, будуть проводити правильну, державну лінію серед віруючих, а 'альтернатівщики' під цей контроль не потрапляють", - заявив Ъ пан Гриневецький.

Втім, голова парламентського Комітету з питань нацбезпеки і оборони Анатолій Гриценко (Блок "Наша Україна – Народна самооборона") закликає не поспішати з висновками. Зокрема, він повідомив Ъ, що найближчим часом відповідна робоча група розгляне текст нової Конституції і "подумає, що в ній залишити, а що прибрати".
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua   

Джерело: КоммерсантЪ-Україна

 
УкраїнськаРусский

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС