ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

США заявили про право на автокефалію православної церкви в Україні PDF Друк E-mail
25.09.2018 19:18
   

Сполучені Штати заявили про підтримку права православних віруючих України на здобуття автокефалії та висловили повагу Вселенському Патріарху як голосу міжконфесійного діалогу.

Спеціальну заяву з цього приводу у вівторок, 25 вересня, оприлюднила речниця Державного департаменту США Хізер Науерт, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Наводимо переклад повного тексту цієї заяви:

“Сполучені Штати рішуче підтримують свободу віросповідання, включаючи свободу членів груп, керувати своєю релігією згідно з їх переконаннями та вільно практикувати свої вірування без урядового втручання. Сполучені Штати поважають здатність українських православних релігійних лідерів та послідовників [віруючих] добиватися автокефалії згідно з їхніми переконаннями. Ми поважаємо Вселенського Патріарха як голос релігійної толерантності та міжконфесійного діалогу.

Сполучені Штати зберігають непохитну підтримку України та її територіальної цілісності перед лицем російської агресії на сході України та російської окупації Криму. Ми також підтримуємо Україну, яка йде власним шляхом і приймає власні рішення та [сама обирає] асоціації, вільно від зовнішнього втручання”.

Нагадаємо, що у квітні 2018 року єпископат Української Православної Церкви Київського Патріархату та Української Автокефальної Православної Церкви, а також Президент України, звернулися до Вселенського Патріарха Варфоломія з проханням надати Томос про автокефалію Православній Церкві в Україні. 19 квітня Верховна Рада України також підтримала це прохання.

31 серпня Патріарх Варфоломій повідомив главі Російської Православної Церкви патріарху Кирилу про те, що рішення щодо автокефалії Православної Церкви в Україні вже прийнято та вживаються заходи щодо його імплементації. Зокрема, з цією метою у вересні до України прибули особисті посланці (екзархи) Вселенського Патріарха.

Варто відзначити, що у вересні Україну відвідав також Посол США у справах міжнародної релігійної свободи Сем Браунбек.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС