ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Окупаційна влада Донецька заборонили діяльність Свідків Єгови PDF Друк E-mail
01.10.2018 22:28
Фото: Stanislav Yurchenko (RFE/RL)

Слідом за Росією влада окупованих територій Донецької області постановила заборонити діяльність релігійного об’єднання «Свідки Єгови», безпідставно звинувачуючи віруючих в екстремістській діяльності.

Таке рішення прийняв 26 вересня так званий “Верховний Суд ДНР”, на сайті якого зазначається про це, повідомляє Інститут релігійної свободи.

“Рішення набирає чинності негайно після його проголошення, є остаточним і оскарженню не підлягає”, – заявила окупаційна влада Донецька.

Перед цим, 7 і 19 липня 2017 року згаданий “Верховний Суд ДНР” визнав екстремістськими друковані матеріали Свідків Єгови, посилаючись на так званий “закон ДНР” про протидію екстремістської діяльності від 29 травня 2015 року. Цей документ дослівно копіює аналогічний Закон Російської Федерації.

“Наростаючу хвилю релігійної дискримінації і тиск, який чиниться на Свідків Єгови в деяких частинах Донецької та Луганської областей, вже не можна вважати простим виразом ворожості – це справжні релігійні переслідування і загроза свободі віросповідання”, – прокоментували представники Свідків Єгови ситуацію на окупованих територіях України.

Раніше, у серпні 2017 року, так зване МГБ ЛНР заявило про припинення релігійної діяльності Свідків Єгови на окупованих територіях Луганської області. Підставою для цього стали агітаційні матеріали, підкинуті самими бойовиками під час обшуків у будівлях цієї релігійної організації.

Слід відзначити, що окупаційна влада Донецька та Луганська послідовно впроваджує релігійну політику Росії з усіма її репресивними методами. Зокрема, у квітні 2017 року Верховний Суд Росії визнав екстремістською головну організацію «Свідки Єгови» та постановив її ліквідувати разом з 395 місцевими релігійними організаціями в Росії.

Як повідомляв ІРС, у червні 2016 року окупаційна влада Донецька запровадила власний “закон ДНР” про свободу віросповідання та релігійні об’єднання. Два роки цей документ не застосовувався, допоки у травні 2018 року до нього не були внесені зміні, які зобов’язують усі релігійні організації регіону перереєструватися не пізніше 1 березня 2019 року.

Бойовики, підтримувані Росією, примушують релігійні організації окупованих територій до перереєстрації під загрозою заборони будь-якої їхньої діяльності, штрафів та конфіскації храмів, молитовних будинків і іншого церковного майна. Як приклад, окремі релігійні громади вже зазнали свавільних обшуків, пограбування чи повного закриття храмів і молитовних будинків.

У жовтні 2018 року Інститут релігійної свободи представив доповідь «Свобода віросповідання під прицілом: російський терор на окупованих територіях Східної України». У ній правозахисники наводять численні факти релігійних переслідувань у Донецькій та Луганській областях, які вчиняють підтримувані Росією бойовики.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС