ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Всеукраїнська Рада Церков провела виїзне засідання в Єрусалимі PDF Друк E-mail
07.03.2019 22:13
Фото: Elisha Henkin
 

Під час візиту до Святої землі Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій провела виїзне засідання в Єрусалимі.

Засідання відбулося під головуванням Головного рабина Києва та України Якова Дов Блайха, який вже вдруге ініціював поїздку делегації ВРЦіРО до Держави Ізраїль, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Учасники засідання обговорили як внутрішньо українські питання, так і ініціативи, спрямовані на подальший розвиток дружніх українсько-ізраїльських відносин.

Зокрема, українські релігійні діячі підкреслили позитивні здобутки, пов’язані з запровадженням безвізового режиму між Україною та Державою Ізраїль, що відбулося 10 років тому після першого візиту делегації ВРЦіРО до Ізраїлю. Водночас, на їхню думку, всі наявні на сьогодні технічні питання слід вирішити, щоб надалі розвивати взаємне паломництво до обох країн, а також укріплювати економічні зв’язки та практично впроваджувати підписану нещодавно Угоду про зону вільної торгівлі між Україною та Ізраїлем.

Під час зустрічей ВРЦіРО схвально відреагувало на пропозиції ізраїльських високопосадовців підтримати переведення посольства України в Ізраїлі до Єрусалима, наслідуючи досвід США та деяких інших країн світу, якщо таке рішення буде ухвалено відповідними державними органами України.

Члени ВРЦіРО також обговорили сучасний стан державно-конфесійних відносин та спланували зробити з цього приводу окреме звернення.

Крім цього, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вирішила нагадати свою позицію стосовно необхідності забезпечення чесних і справедливих виборів, висловлену раніше у Зверненні до українського народу з приводу виборів Президента України.

Виїзне засідання завершилося передачею головування у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій до єпископа Віталія Кривицького, ординарія Київсько-Житомирського Римсько-Католицької Церкви в Україні.

Цього ж дня делегація ВРЦіРО відвідала Генеральний Штаб Армії оборони Ізраїлю (ЦАХАЛ) у Тель-Авіві, де відбулася зустріч з Головним військовим рабином ЦАХАЛу раббі Еялем Каримом.

На завершення візиту до Ізраїлю українські релігійні діячі відвідали музей Голокосту «Яд Вашем». Варто відзначити, що перед цим українські релігійні діячі на зустрічах в Єрусалимі одноголосно заявили про неприпустимість антисемітизму та ксенофобії в сучасному світі, щоб страшні сторінки історії Голокосту не повторилися ніколи знов.

Раніше під час офіційного візиту до Єрусалиму делегація ВРЦіРО зустрілася з Президентом Держави Ізраїль, обговорила низку актуальних питань зі Спікером Кнесету Ізраїлю, а також з Міністром у справах Єрусалима та національної спадщини, Міністром охорони навколишнього середовища Держави Ізраїль та іншими урядовцями.

Фоторепортаж: Elisha Henkin

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС