ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Рада Церков обговорила з Президентом України розвиток державно-конфесійних відносин PDF Друк E-mail
22.03.2019 18:02
Фото: Ivan Sydor, pomisna.info
 

Президент Петро Порошенко наголосив на важливості продовження стратегії партнерства держави та релігійних організацій та запевнив у дотримані всіх прав і свобод громадян в Україні, в тому числі і релігійної свободи.

Зустріч Президента України зі Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій відбулася на запрошення Глави держави 21 березня в приміщенні президентської адміністрації, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Глава держави зауважив, що на прикладі Росії можна побачити, що таке “державна церква” і що таке утиски і переслідування представників інших конфесій, в тому числі і українських церков.

“В той же час, я хотів би підкреслити, що ми маємо приклад плідного державно-церковного партнерства. Наочним прикладом цього партнерства є діяльність Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій”, – наголосив Петро Порошенко та підкреслив: “Я дуже тішуся, що таке релігійне різноманіття не суперечить єдності. Навпаки, наша єдність у різноманітті робить нас сильнішими, ніж єдність у казармі «русского мира»”.

Він також зауважив, що Кремль будь-що прагне дестабілізувати ситуацію в Україні, в тому числі і в релігійній сфері. Він застеріг, що під час виборів це питання набуває ще більшої актуальності.

“Питання релігійної свободи має бути також предметом нашої спільної діяльності. Відбувається зараз, на жаль, інтенсивне розхитування ситуації в Україні. Ми бачимо, на жаль, і насильство. І не дай Боже довести до кровопролиття. Наголошую, насильство ще ніколи не було ефективним шляхом вирішення проблем”, – сказав Президент України.

В свою чергу, митрополит Київський і всієї України Епіфаній, Предстоятель Православної церкви України, порушив питання підвищення рівня державної сімейної політики та законодавчого впорядкування діяльності військових капеланів.

“Оскільки 2019 рік Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій був проголошеним Роком сім’ї, то і релігійні діячі, і представники держави, і різні інституції громадянського суспільства мають поєднати зусилля, щоби сім’ї в Україні були міцними, заможними, а діти зростали щасливими”, – наголосив Предстоятель ПЦУ.

Також митрополит Епіфаній запропонував підвищити статус капеланів в армії, прийнявши відповідний законопроект:

“Головною проблемою є те, що згідно нинішнього законодавства модель капеланського служіння полягає у включенні капеланства до структури органів виховної роботи військових формувань України і його фактичній залежності від відповідальних за виховну роботу”.

У своєму виступі Глава Української Греко-Католицької Церкви Святослав Шевчук відзначив, що релігійна свобода є головною цінністю демократичного суспільства, а Україна завдяки цьому є багатоконфесійною державою.

“Тому для нас так важливо, щоб наша держава зберегла свій світський характер і була рідним домом для всіх. І всі церкви і релігійні організації мають абсолютно однакові права, але і обов’язки перед своєю державою, перед своїм народом і перед законом України”, – наголосив Глава УГКЦ .

Він додав, що релігійна свобода означає однакове ставлення з боку держави до всіх церков і релігійних організацій, і водночас – розвиток партнерських відносин.

Також Глава УГКЦ повідомив, що питання провокації насильства під час виборів Рада Церков обговорювала на своєму засіданні в Єрусалимі та вирішила підготувати відповідне звернення у цій справі. “Нас хвилює, що є прояви агресії, ненависті, протистояння, які хтось хоче спроектувати в лоно українського суспільства. Але ті, яким найбільше довіряє сьогодні український народ, – армія, волонтери, церкви і релігійні організації – ми разом кажемо рішуче «Ні» насильству”, – наголосив Святослав Шевчук.

Впродовж зустрічі представники різних конфесії мали змогу висловити своє бачення вирішення актуальних проблем сьогодення та подати відповідні пропозиції.

Також під час зустрічі Президент України позитивно розглянув лист-звернення очільників християнських Церков щодо проведення в Україні Дня всенародного покаяння перед Богом, примирення, молитви і посту. Порадившись із присутніми, він визначив 30 березня таким днем і запропонував главам конфесій з цієї нагоди провести спільну молитовну акцію.

Фоторепортаж о. Іван Сидор, pomisna.info
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС