Институт религиозной свободы, г.Киев

Звернення Всеукраїнської Ради Церков з нагоди виборів Президента України 2019 року PDF Печать E-mail
26.03.2019 07:56

Звернення

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

з нагоди виборів Президента України 2019 року

 

Шановні співгромадяни, дорогі брати і сестри!

Напередодні важливої події для держави і українського народу – виборів Президента України, вважаємо за необхідне звернутися до кожної людини, яка в сумлінні керується добром і справедливістю. Суперечки виборчого періоду часто сполучені із загостренням емоцій, невпевненістю, взаємним відчуженням. Бажаємо, щоби  впевненість і мир, які приходять від Всевишнього, наново оселилися в серцях людських і надихнули виконати необхідний нам і нашим нащадкам вибір розумно і відповідально.

Бо неспокій, який намагається опанувати нас, часто позбавляє тверезого розуму. Він веде до втрати розпізнання правди і неправди, добра і зла, можливості тверезої критичної оцінки, схиляє людину керуватися збентеженими емоціями, діяти лише з почуття заперечення. Галаслива розбурханість з часом промине. Але не промине і не зникне наслідок зробленого вибору. Він буде окреслювати наше буття і залишиться, навіть якщо ми після заспокоєння захотіли би його змінити.

Тому варто стишити почуття й емоції до того, як вибір зроблений. Необхідно усвідомлено поставитися до того, кого і навіщо ми вибираємо, якими спонуканнями при цьому керуємося. Відповісти, чи цей вибір є особистим, продуманим у молитві наодинці з Господом, – або ж є лише наслідком навіювань і маніпуляцій через інформаційні технології, чи ще гірше – плодом підкупу. Тільки тверезий розум і вірність Божій правді під час його здійснення є запорукою того, що після виборів наше сумління буде спокійним.

Вибираємо ключову фігуру для нашої держави – Президента, а також Верховного головнокомандувача, що особливо відповідально в умовах триваючого військового протистояння агресії на сході України. Президент має свої окреслені функції: забезпечити спокій існування держави ззовні і наявність справедливого порядку зсередини. Кому довіримо ці важливі, складні та відповідальні обов‘язки – залежить від нас, і від нашої відповідальності, від здатності відрізнити телевізійні проекти – від реального життя, правдиві та здійсненні обіцянки кандидатів – від обману, бажане – від справді можливого.

Вибираємо очільника держави не тільки для себе. Йдеться про спільне добро всього нашого суспільства і нашої країни. Не тільки тих, хто живе в ній сьогодні, але і про майбутні покоління, умови життя яких закладаються зараз. За їхню долю ми також відповідальні перед власним сумлінням і Богом, коли робитимемо вибір в день голосування.

Саме тому перед тим, як зробити цей вибір, мусимо усвідомити: якою повинна бути наша держава? Кому довіримо мир, спокій і життя своє і наступних поколінь? Без тверезої відповіді на ці питання не буде сумлінного вибору.

Найвищою цінністю для держави є справедливий мир, який забезпечує життя вільних людей у вільній країні. Вибори не повинні привести до спалахів ненависті і громадських заворушень. В людському гніві, особливо сполученому з насильством і порушенням закону, нема правди Божої. Насильство, яке веде до громадянської ворожнечі, має бути засудженим сумлінням кожної людини. Мирне порозуміння, повага до тих, хто має іншу думку, відкидання агресивної конкуренції задля спільного добра – ось єдиний плідний шлях, в якому мають відбуватися правдиві вибори. Бо ми вибираємо життя, вибираємо добро, вибираємо майбутнє, тому вибори повинні бути не «проти», але вибором «за» – за цінності та особу, хто втілюватиме їх у життя.

Вважаємо, що люди віри і совісті мають сьогодні стати також провідниками громадянської гідності, захисниками громадянського миру і громадянської тверезості. Маємо на це Боже благословення. Мусимо також зупиняти спроби незаконно використати релігійні спільноти у виборчому процесі. Голос сумління і посилена спільна молитва нехай стануть запорукою нашої вірності Богові у цьому нелегкому часі.

Наприкінці хочемо нагадати всім, хто вірить в Бога: все наше життя сполучене з вибором – між тим, що згідне з волею Божою, і тим, що суперечить їй. Вибір мусить бути здійсненим. І для того він спершу мусить бути огорнутим молитвою, мусить бути довірений Тому, на Кого ми всі уповаємо в вірі нашій. Господь Вседержитель доповнить те, що ми нездатні зробити, і не покине нас, якщо ми Його не відкинемо. А також пам'ятаймо, що як і до виборів, під час них і після них, Бог хоче, аби ми любили Його і не переставали любити усіх наших ближніх.

Бажаємо всім громадянам зробити усвідомлений добрий вибір, а Україні – миру і доброго майбутнього.

Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.
Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua
 

Поддержите правозащитную деятельность Института религиозной свободы:

УкраїнськаРусский

Подпишитесь на рассылку самых важных новостей ИРС:

Контакты

Почтовый адрес:
Украина 01001, 
г. Киев-1, а/я 471–В
Институт религиозной свободы
Отправить письмо в ИРС