ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Релігійні та громадські організації співпрацюватимуть у звільненні полонених із в'язниць Росії, Криму і Донбасу PDF Друк E-mail
25.07.2019 21:00
Фото: Irina Semenyaka
 

Релігійні та громадські діячі, правозахисники і родичі заручників і полонених домовилися разом співпрацювати задля звільнення громадян України, які незаконно утримуються в Росії та в окупованих Криму і Донбасі внаслідок російської агресії проти України.

Обговорення і вироблення практичних кроків для подальшої взаємодії відбулося під час другого засідання Круглого столу з релігійної свободи в Україні, який відбувся 25 липня 2019 року в Києві, повідомляє ReligiousFreedom.in.ua.

Цього разу засідання було присвячено темі «Об’єднання зусиль громадянського суспільства для звільнення громадян України, незаконно позбавлених волі в Росії, окупованих Криму та Донбасі». Круглий стіл був організований у партнерстві Інститутом релігійної свободи та Центром громадянських свобод за підтримки Union of Councils for Soviet Jews.

У заході взяли участь біля 80 учасників, серед них: представники громадських організацій, які захищають інтереси учасників АТО, родичів полонених, політв’язнів, рідних зниклих безвісти і загиблих, а також релігійні діячі, правозахисники, експерти, представники Національної Поліції України та офісу Уповноваженого Верховної Ради з прав людини, представники посольств і міжнародних організацій.

 

Результатом обговорення стало затвердження Резолюції щодо незаконно утримуваних громадян України на території Російської Федерації, окупованих Криму та Донбасу, яка передбачає низку практичних рекомендацій, як для керівництва Української держави, так і для міжнародного співтовариства. Серед них:

Вимагати від Російської Федерації припинити політичні переслідування та негайно звільнити усіх громадян України, ув’язнених за політичними мотивами в Росії та окупованому Криму, військовополонених та цивільних заручників на окупованому Донбасі, а також 24 українських військовополонених моряків, а до цього часу вимагати дотримання їх прав та свобод, зокрема, свободи від катування, право на ефективний засіб правового захисту, право на справедливий суд та інших прав людини.

Аналогічні вимоги учасники Круглого столу висунули щодо захисту прав людей, ув’язнених за рішеннями судів до окупації та які досі залишаються на окупованих територіях. Резолюція вимагає негайно передати їх Україні.

Призначити спеціального представника Європейського Союзу з питань  окупованих українських територій Криму та Донбасу. Коло повноважень і обов'язків представника має включати здійснення постійного контролю за ситуацією із порушенням прав людини на окупованих українських територіях Криму та Донбасу, та періодичне публічне звітування Раді Європейського Союзу та Європарламенту про стан справ.

Також Резолюція закликає міжнародну спільноту поставити вимогу перед Російською Федерацією щодо безперешкодного доступу до окупованих українських територій Криму та Донбасу та утримуваних людей для міжнародних міжурядових організацій, зокрема, моніторингової місії ООН з прав людини, місії ОБСЄ щодо оцінювання ситуації з дотриманням прав людини у Криму, Комісара Ради Європи з прав людини, інших конвенційних та інституційних механізмів Ради Європи тощо, а також для міжнародних гуманітарних організацій, зокрема, Міжнародного комітету Червоного хреста.

 
Підписуйтесь на сторінку ІРС в Facebook і Twitter – експертний погляд на законодавство і релігійне життя в Україні та світі.

Інститут релігійної свободи, Київ 
www.irs.in.ua

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС