ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Міжнародна Асамблея Християн Віри Євангельської обговорила у Києві питання міжконфесійної співпраці та стану релігійної свободи PDF Друк E-mail
22.04.2009 14:53

збільшити фото

   Фото: СВЦХЄВУ

 
КИЇВ  – У конференц-залі Української Євангельської Теологічної Семінарії у Пущі-Водиці під Києвом 21-22 квітня 2009 року відбулося розширене засідання Комітету Міжнародної Асамблеї Християн Віри Євангельської (ХВЄ). В заході взяли участь старші єпископи п’ятидесятницьких церков країн колишнього Радянського Союзу, зокрема України, Росії, Білорусі, Литви, Латвії, Молдови, Узбекистану, а також слов’янських об’єднань  церков США та Німеччини.

Українська делегація була представлена єпископом Церкви ХВЄ України М.Паночком, старшим пресвітером Союзу вільних церков християн євангельської віри України В.Райчинцем та іншими. Іноземні делегації представляли П.Окара (Росія), С.Хоміч (Білорусь), Р.Купстіс (Литва), М.Гриб (Латвія), В.Павловський та В.Борщ (Молдова), С.Нечитайло (Узбекистан), В.Прохор та В.Лимонченко (США), Йоган Прайзель (Німеччина) та інші представники. На запрошення організаторів на другий день зустрічі до участі у заході приєднались єпископи ряду церков харизматично-п’ятидесятницького направлення.

Cтарший єпископ Церкви ХВЄ України Михайло Паночко в своєму докладі торкнувся теми Церкви та бізнесу в державах з ринковим устроєм економіки. Протягом зустрічі Старший єпископ церкви ХВЄ Росії Павло Окара провів семінар на тему душпастирської опіки. Він відзначив, що від духовного “сирітства” недалеко до провалу в вірі серед пасторів. Старший єпископ Церкви ХВЄ Білорусі Сергій Хомич та Cтарший єпископ Церкви ХВЄ Молдови Віктор Павловський на прикладах служіння Церков у своїх країнах розкрили тему «Церква і політика».

На завершення дискусії президент Міжнародної Асамблеї ХВЄ Віктор Прохор (США) спробував знайти відповідь на питання: чи можлива консолідація всіх євангельських об’єднань та церков з метою більш ефективної проповіді Євангелія і порятунку душ? Як відзначали учасники засідання, Церква потребує аналізу її внутрішнього ладу з огляду на швидкі зміни, що відбуваються в світовій спільноті, та розуміючи потребу збереження свого позитивного впливу на духовний та моральний стан суспільства.

Глави п’ятидесятницьких Церков обмінялись досвідом міжконфесійної співпраці у своїх країнах, а також висловили думки відносно стану релігійної свободи у репрезентованих державах та рівня її законодавчого і практичного забезпечення.

Окрім духовно-повчальної частини, на протязі зустрічі було приділено час для обговорення і прийняття важливих рішень щодо подальшого розвитку впливового служіння помісних церков зі збереженням п’ятидесятницьких особливостей та досвіду проповіді Євангелії. Лідери Церков щиро дякували один одному за взаємодопомогу та захист віруючих в країнах, де все ще є гоніння як з боку держави, та і з боку іновірців.

Як відзначили представники української делегації, цьогорічна зустріч у форматі Міжнародної Асамблеї ХВЄ засвідчила спроможність збереження єдності братерства Церков серед їх різноманітності. На завершення засідання його учасники звершили спільну молитву за добробут народів, які проживають у представлених державах, та за добрі зміни у суспільстві та державній політиці репрезентованих країн.

Наступне засідання комітету Міжнародної Асамблеї ХВЄ може бути проведено у Молдові, яка була розглянута  як країна – претендент.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua   
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС