ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Освітяни, науковці та представники Церков проаналізували 1020-річну історію шкільної освіти в Україні та обговорили її перспективи PDF Друк E-mail
23.04.2009 13:39

збільшити фото

   Усі фото: www.irs.in.ua

 
КИЇВ – На базі Київського міського педагогічного університету (КМПУ) ім. Б.Д.Грінченка 23 квітня 2009 року пройшла міжнародна наукова конференція  на тему «1020-річчя історії шкільної освіти в Україні: традиції, сучасність і перспективи». У заході взяли участь провідні освітяни та науковці, представники Міністерства освіти і науки України, органів державної виконавчої влади, місцевого самоврядування та студенти.
 
В якості спеціальних гостей у конференції взяли участь та виступили з доповідями представники церков України різних християнських конфесій.

Розпочинаючи конференцію, ректор КМПУ ім. Б.Д.Грінченка, професор Віктор Огнев’юк відзначив, що українська школа вийшла з лона християнської Церкви. “Якщо подивитись в історію, ми побачимо, скільки зусиль докладала Церква, щоб зрощувати на наших землях зерно науки”, – наголосив професор Огнев’юк.

З вітальним словом до учасників міжнародної конференції звернувся також заступник Міністра освіти і науки України Максим Стріха, який висловив сподівання, що “ця конференція слугуватиме тому, що український вчитель виграє битву за майбутнє України”. Ідеї відносно розвитку національної школи в епоху глобалізації висловив у своїй доповіді президент Академії педагогічних наук України, професор Василь Кремень.

Професор і академік Ольга Сухомлинська у своїй промові відзначила, що “Могутнім чинником для розвитку шкільної освіти стало поширення в Європі протестантизму, ідеї якого спонукали християнських лідерів будувати публічні школи задля навчання широкого кола громадськості та наближення людей до Біблійного знання”.

збільшити зображенняПід час конференції активну участь у дискусії також взяли члени Наради представників християнських Церков України, зокрема представники Української Православної Церкви Київського Патріархату (УПЦ КП), Української Православної Церкви, Української Греко-Католицької Церкви (УГКЦ), Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників (ВСЦХВЄП), Всеукраїнського Союзу Об'єднань євангельських християн – баптистів, Української Християнської Євангельської Церкви та інші.

Єпископ УПЦ КП Євстратій (Зоря) зазначив: “Прийняття християнства та виникнення в Київьскій Русі шкільної освіти – це нерозривні речі”. Пояснюю чи цю тезу, владика додав: “Церква була тим чинником, завдяки якому на наших землях з’явились сучасні поняття про освіту і науку, зокрема через розвиток просвітництва, літописання, книгодрукування тощо”.

“В освітньому процесі має бути дотримані гармонія та баланс людського розвитку. Матеріальні речі та споживацький підхід до життя, які сьогодні нав’язуються суспільству замість духовних цінностей, вносять дисбаланс у життя людини”, – наголосив єпископ Євстратій у своїй доповіді. Він зауважив, що “завжди треба пам'ятати, що наша шкільна освіта вийшла з духовної – в розумінні виховання людини як одухотвореної та гармонійної особистості”.

Підтримуючи цю думку, глава ВСЦХВЄП, єпископ Михайло Паночко відзначив: “Нашій молоді та дітям потрібно піклуватися не тільки про знання, але й про своє серце, душу. Адже знання без мудрості малокорисні, бо духовне знання передує інтелектуальному”.

В свою чергу, керівник Бюро зв’язків з державними органами влади УГКЦ, священик Роман Небожук у своєму виступі наголосив на тому, що “сучасна освіта в Україні бере витоки з часу приєднання Київської Русі до європейської християнської спільноти”.

“Це відкрило шлях до надбань світової освіти і науки, бо процес міждержавної комунікації та співробітництва став більш доступним саме через об’єднавчий характер християнських цінностей, – висловив переконання Роман Небожук, пояснивши: “Це пов’язано з тим, що представники вітчизняного просвітництва мали спільний з європейцями погляд, зокрема на сімейні цінності та виховання дітей”.

В рамках міжнародної конференції у КМПУ ім. Б.Д.Грінченка була представлена експозиція виставки «Інноваційна діяльність у навчальних закладах м. Києва».

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua    

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС