ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Кабінет Міністрів дозволив патріархії УАПЦ використовувати Андріївську церкву для проведення щоденних богослужінь PDF Друк E-mail
24.04.2009 15:35

  Фото: www.irs.in.ua

 
КИЇВ – На своєму останньому засіданні 22 квітня 2009 року Кабінет Міністрів України ухвалив низку рішень, які стосуються державно-церковних відносин та удосконалення механізму взаємодії Держкомнацрелігій з регіональними органами у справах національностей та релігій.

Найбільшу увагу заслуговує рішення Кабінету Міністрів України про надання можливості патріархії Української Автокефальної Православної Церкви (УАПЦ) щоденно використовувати Андріївську церкву Національного заповідника "Софія Київська" для проведення богослужінь. Саме це передбачено постановою Уряду від 22 квітня 2009 р.  № 371 «Про внесення змін до пункту 1 постанови Кабінету Міністрів України від 9 серпня 2001 р. № 1005».

Слід відзначити, що зазначене питання вже давно порушувалось представниками УАПЦ, які до цього часу могли використовувати цю культову будівлю лише на Великодні свята (два тижні), в дні дванадесятих, великих церковних свят, особливого поминання померлих, ювілейних і пам'ятних дат, а також визначних державних і церковних подій.

Також на засіданні Кабінету Міністрів України цього дня була ухвалена постанова про внесення змін до Типового положення про управління (відділ) у справах національностей та релігій. Як повідомляв ІРС, затверджені зміни передбачають застосування цього Типового положення Головним управлінням у справах національностей та релігій Київської міської державної адміністрації, яке до цього часу керувалось окремим положенням.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua     
 
За матеріалами: Урядовий портал
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС