ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Горлівська міська рада ухвалила рішення про переоформлення земельних ділянок кількох релігійних громад з оренди у постійне користування PDF Друк E-mail
27.04.2009 11:16

  Фото: gorlovka.dn.ua

 
ГОРЛІВКА, Донецька обл. – На своїй останній 43-ій сесії Горлівська міська рада Донецької області ухвалила рішення про переоформлення права оренди земельних ділянок низки місцевих християнських релігійних громад на право постійного користування. Це рішення є одним із перших прикладів реалізації на практиці змін до Земельного кодексу України, якими у січні цього року Верховна Рада України дозволила Церквам і релігійним організаціям набувати землю у безоплатне постійне користування.

У рішенні Горлівської міської ради від 27 березня 2009 року, копія витягу якого знаходиться у розпорядженні ІРС, зазначено, що на підставі заяв юридичних осіб – релігійних організацій та керуючись положеннями Земельного кодексу України міська рада вирішила передати земельні ділянки, які раніше були надані в оренду, в постійне користування релігійним громадам. Цим же рішенням міська рада надала згоду на розірвання відповідних договорів оренди земельних ділянок з дня реєстрації державних актів на право постійного користування земельними ділянками.

У тексті рішення мова йде про релігійні громади: Свято-Казанської парафії Горлівської єпархії Української Православної Церкви, Християнської церкви «Слово життя» м. Горлівки Української Християнської Євангельської Церкви (УХЄЦ), Свято-Троїцької парафії Горлівської єпархії Української Православної Церкви.

Коментуючи для ІРС рішення міської ради, пастор Християнської церкви «Слово життя» м.Горлівки УХЄЦ В’ячеслав Крючков повідомив: “Ми можемо лише вітати таке рішення Горлівської міськради та мера, адже Церкви отримали у постійне користування земельні ділянки, на яких розміщені храми та інші церковні будівлі”.

Священнослужитель також зауважив, що “До цього часу за користування земельними ділянками під культовими спорудами віруючи власними добровільними пожертвами сплачували великі кошти за орендну плату, яка для багатьох релігійних громад є надто високою. Тепер законодавство та добра воля міської ради дозволяють нам зосередитись на вирішенні багатьох соціальних проблем мешканців нашого міста”.

Раніше повідомлялось, що Інститут релігійної свободи м. Києва на своєму сайті оприлюднив Юридичну консультацію, яка має на меті допомогти Церквам і релігійним організаціям правильно скористатися змінами законодавства України, що дозволяють їм набувати земельні ділянки у безоплатне постійне користування. Ключовою темою консультації є шляхи переоформлення релігійними організаціями права оренди земельної ділянки на право постійного користування.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua    
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС