ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Представники влади, медичних закладів та громадськості Криму розглянули роль Церков і релігійних організацій у протидії ВІЛ/СНІДу PDF Друк E-mail
28.04.2009 13:41

  Фото: www.ugcc.org.ua

 
СЕВАСТОПОЛЬ – 27 квітня 2009 року у Севастополі відбувся міжконфесійний Круглий стіл на тему «Посилення ролі Церков та релігійних організацій м.Севастополя та АР Крим у профілактиці та контролі за епідемією ВІЛ/СНІД».
 
Організаторами виступили Комісія з питань соціального служіння Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО), Міжконфесійний ресурсний центр з ВІЛ/СНІДу, що діє на базі благодійного фонду „Віра. Надія. Любов.” та представництво ЮНЕЙДС в Україні (програма ООН протидії епідемії СНІДу).

У Круглому столі взяли участь представники Церков і релігійних організацій м.Севастополя та Криму, представники закладів охорони здоров’я міста, відділів освіти та виконання покарань, представники громадських організацій.

За словами виконавчого секретаря Комісії ВРЦіРО, священика Андрія Нагірняка: “не дивлячись на всі позитивні аспекти роботи, що її сьогодні здійснюють Церкви та релігійні організації, ми стоїмо перед низкою труднощів: координація та вироблення єдиного формату взаємодії громадських, державних організацій та конфесій; залучення представників Церков та релігійних організацій до роботи в обласних радах з питань запобігання поширенню ВІЛ-інфекції/СНІДу; ширше залучення Церков та релігійних організацій до організації та проведення заходів з питань ВІЛ/СНІДу, висвітлення такої діяльності Церков та релігійних організацій в ЗМІ.”

Учасники Круглого столу дійшли згоди щодо необхідності представництва Церков та релігійних організацій у міській координаційній раді з питань ВІЛ/СНІДу. Було вирішено направити листи-звернення до керівництва Церков та релігійних організацій в регіоні, в яких учасники висловили своє переконання, що для подолання вкрай негативної тенденції поширення ВІЛ/СНІД та пов’язаних з цим проблем слід об’єднати зусилля Церков та релігійних організацій для вироблення єдиного формату міжконфесійної взаємодії та взаємодії конфесій з органами державної влади та місцевого самоврядування.

Також було направлено лист до Севастопольської міської державної адміністрації та Севастопольської міської ради з проханням враховувати спільну позицію Церков та релігійних організацій зокрема щодо морально-етичних засад протидії епідемії ВІЛ/СНІД, сприяти залученню представників Церков та релігійних організацій на всіх етапах формування політики ефективної відповіді на епідемію – планування, впровадження, моніторингу і оцінки та у процесі прийняття рішень.

Церкви та релігійні організації України виступають організаторами численних заходів і проектів, спрямованих на протидію ВІЛ/СНІДу в Україні: проведення конференцій, круглих столів та навчальних семінарів, створення реабілітаційних центрів, організація інформаційно-просвітницької роботи серед священнослужителів, молоді та дорослих, душпастирська опіка ВІЛ-інфікованих, в тому числі дітей та ув’язнених.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua    
 
За матеріалами: Комісія ВРЦіРО з питань соціального служіння
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС