ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Рада у справах душпастирської опіки при Міноборони України на своєму установчому засіданні обрала голову та розглянула план роботи на 2009 рік PDF Друк E-mail
30.04.2009 04:04

  Усі фото: www.mil.gov.ua

 
КИЇВ – У Центральному будинку офіцерів Збройних Сил України 29 квітня 2009 року під головуванням заступника Міністра оборони України Володимира Діброви відбулося установче засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України. Захід відбувся з метою розподілу обов’язків і функцій членів цього колегіального органу та визначення плану роботи на 2009 рік – в рамках реалізації відповідного наказу Міністра оборони про утворення Ради.

У засіданні взяли участь директор Департаменту гуманітарної політики Міністерства оборони України Ілля Тищенко, його заступник Петро Костюк, працівники сектору роботи з релігійними організаціями зазначеного департаменту Олександр Мельник та Руслан Коханчук.

Релігійні конфесії представляли голови cинодальних управлінь та рівних їм структур по взаємодії зі Збройними Силами та іншими військовими формуваннями України, а також їх заступники.

Від Української Православної Церкви (Московський Патріархат) – архієпископ Львівський і Галицький Августин (Маркевич), від Української Православної Церкви Київського Патріархату – протоієрей Димитрій (Садов’як), від Української Греко-Католицької Церкви – єпископ Сокальсько-Жовківський Михайло (Колтун), від єпископату Римо-Католицької Церкви в Україні – єпикоп Віталій Скомаровський (у подальшому на посту члена Ради його замінить єпископ Станіслав Широкорадюк), від Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн-баптистів – заступник глави Союзу Володимир Шемчишин, від Української Автокефальної Православної Церкви – протоієрей Стефан Яремчук.

У вступному слові, з яким до присутніх звернувся заступник Міністра оборони України Володимир Діброва, йшлося про необхідність налагодження тісної співпраці Міністерства з українськими Церквами та релігійними організаціями для задоволення релігійних потреб військовослужбовців, духовного, морально-естетичного, військово-патріотичного виховання особового складу Збройних Сил України.

Після нетривалого обговорення головою Ради у справах душпастирської опіки при Міноборони України одноголосно було обрано представника Української Православної Церкви архієпископа Августина (Маркевича).

На установчому засіданні також були розглянуті питання про проект Плану роботи Ради на 2009 рік, проект пропозиції щодо внесення змін в основну редакцію Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації» у сфері задоволення релігійних потреб військовослужбовців тощо.

Наступне засідання Ради у справах душпастирської опіки при Міністерстві оборони України планується провести у червні 2009 року.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua   
 
 
За матеріалами: Міноборони України 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС