ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

До 65-ої річниці депортації кримських татар в Україні вшанують пам’ять жертв тоталітарного режиму – указ Президента PDF Друк E-mail
02.05.2009 10:36

  Фото: www.president.gov.ua

 
КИЇВ – Президент Віктор Ющенко своїм указом від 30 квітня 2009 року доручив органам виконавчої влади організувати заходи у зв'язку з 65-ми роковинами депортації з Криму кримських татар та інших осіб за національною ознакою. У десятиденний строк Кабінет Міністрів України за участю громадськості має підготувати та затвердити відповідний план заходів.

Указ Президента України № 281/2009 засуджує дії тоталітарного режиму та має на меті вшанування пам'яті жертв депортації, утвердження в суспільстві нетерпимості до будь-яких проявів насильства. Ним передбачається організація низки заходів, зокрема проведення тематичної наукової конференції, вечора-реквієму у місті Сімферополі, документальних та художніх та фотовиставок у містах України, активізацію наукових досліджень із тематики депортацій з України осіб за національною ознакою, створення документального фільму про ці події тощо.

Окремим пунктом указу Президент доручив Раді міністрів Автономної Республіки Крим та Севастопольській міській державній адміністрації ужити додаткових заходів, спрямованих на забезпечення реалізації особами, депортованими за національною ознакою, своїх прав, зокрема права на відправляння релігійних культів.

Також Раді міністрів Автономної Республіки Крим доручено надати сприяння у вирішенні Сімферопольською міською радою в установленому порядку питання щодо виділення земельної ділянки для будівництва у м.Сімферополі Соборної мечеті.
 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua   

За матеріалами: сайт Президента України

 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС