ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Парламентарі пропонують низку заходів із збереження унікальної пам’ятки українського народу – Києво-Печерської Лаври PDF Друк E-mail
05.05.2009 16:08

  Фото: all-pages.com

 
КИЇВ – Комітет Верховної Ради України з питань культури і духовності на своєму засіданні прийняв рішення рекомендувати Парламенту підтримати проект постанови «Про збереження комплексу Києво-Печерської Лаври та подальший розвиток Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника». Ініціаторами даного документу виступили самі члени парламентського комітету, народні депутати України В.Яворівський, М.Косів, П.Мовчан, Я.Федорчук, Я.Кендзьор та інші.

Як повідомили ІРС в секретаріаті Комітету, проект Постанови № 4378 від 16.04.2009 року був зареєстрований у Парламенті за наслідками виїзного засідання Комітету культури і духовності до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника 7 квітня. Комітет, провівши виїзне засідання, дійшов висновку про доволі несприятливі умови подальшого збереження Києво-Печерської Лаври як унікальної пам’ятки світового значення.

“Неузгодженість дій Київської міської державної адміністрації, центральних органів виконавчої влади та численних користувачів майнового комплексу Києво-Печерської Лаври створює реальну загрозу не лише її виключення зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але й фактичного знищення”, – зауважили парламентарі, члени Комітету.   

У зв’язку з цим Комітет у проекті Постанови запропонував “низку заходів організаційного, архітектурно-містобудівного та програмного характеру з метою збереження унікальної пам’ятки українського народу – Києво-Печерської Лаври”.

Зокрема, народні депутати пропонують передати весь комплекс Києво-Печерської Лаври у державну власність та до сфери управління Міністерства культури і туризму України, а також переглянути доцільність перебування та відселити з території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника установи й заклади, діяльність яких безпосередньо не пов’язана з виконанням статутних завдань Заповідника, а їх існування на території Києво-Печерської Лаври не можна вважати історично зумовленим.

Крім цього, загаданий проект Постанови передбачає розробку нового Генерального плану Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника в межах його охоронних зон.

Парламентарі також пропонують перевірити відповідність вимогам Закону України «Про охорону культурної спадщини», Земельного кодексу України та інших законодавчих актів у сфері охорони культурної спадщини проектної документації, відведення земельних ділянок, сучасну забудову, приватизацію всіх об’єктів, що знаходяться на території Заповідника і в межах його охоронних зон, передачу майна в будь-яке користування, володіння, власність юридичним і фізичним особам в межах Заповідника.

 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua    
 
За матеріалами: Портал Верховної Ради України
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС