ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Віктор Ющенко провів зустріч з Вселенським Патріархом Варфоломієм I PDF Друк E-mail
20.05.2009 16:04

  Фото з архіву прес-служби Президента України  
 
Віктор Ющенко зустрівся з Патріархом Варфоломієм І

 
СТАМБУЛ, Туреччина – У рамках робочого візиту до Туреччини Президент України Віктор Ющенко провів зустріч із Вселенським Патріархом Варфоломієм I. Центральною темою розмови стала активізація контактів Вселенської патріархії з Україною.

Віктор Ющенко висловився за те, щоб інтенсифікувати діалог на всіх рівнях.

“Дуже важливо для України як православної країни підтримувати високі динамічні відносини з Вселенським патріархом і вселенським православ'ям. Тому я велику увагу приділяю цьому діалогу”, – сказав Президент в інтерв'ю українським журналістам у Стамбулі.

У цьому контексті було обговорено відкриття в Україні представництва Вселенської Патріархії у форматі церковного подвір'я або культурно-інформаційного центру Вселенського Патріархату.

Глава держави під час розмови підтвердив, що Україна, як і раніше, зацікавлена в об'єднанні православних в єдину помісну церкву. При цьому Віктор Ющенко висловив упевненість, що в об'єднавчих процесах найвагомішим чинником є Вселенська церква та особиста мудрість і зусилля Патріарха Варфоломія І.

“Я висловив підтримку цьому діалогові, який відбувається і буде відбуватися надалі. Я висловив побажання, щоб у рамках цього діалогу церковне життя в Україні отримало консолідацію і єдність. І я глибоко оптимістичний, що Україна, її церковний світ пройде всі ці випробування, які, на жаль, залишилися нам у спадок”, – сказав Віктор Ющенко.

Під час зустрічі з Варфоломієм І, повідомив Президент, йшлося про взаємодію вселенської церкви і Української православної церкви.

“Держава повинна сприяти тому, щоб бачити українське православ'я в єдності”, – сказав Президент, відзначивши, що обговорює цю тему з лідерами різних православних церков.

Окремою темою цієї зустрічі стала підготовка до скликання Великого Всеправославного Собору та проведення у цьому зв'язку зустрічі представників помісних православних церков.

Як повідомляв ІРС, Президент України найближчим часом також планує відвідати Ватикан. Очікується, що наприкінці травня цього року Віктор Ющенко зустрінеться з Папою Венедиктом XVI.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 
Джерело: Інтернет-представництво Президента України
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС