ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Парламент розгляне законопроекти про порядок проведення мирних заходів та з питань захисту моральних основ суспільства PDF Друк E-mail
29.05.2009 14:15

  Фото: image.tsn.ua
 
Верховна Рада розгляне важливі для cуспільства законопроекти

 
КИЇВ – Протягом наступного пленарного тижня, з 2 по 5 червня, Верховна Рада України планує розглянути у сесійній залі низку законопроектів, які стосуються діяльності релігійних організацій та питань захисту суспільної моралі. Одним із найважливіших з них є законопроект про порядок організації і проведення мирних заходів.

У середу, 3 червня, до порядку денного засідання Парламенту включено проект Закону про порядок організації і проведення мирних заходів № 2450, підготовленого Кабінетом Міністрів України.

Важливо відзначити, що стаття 1 законопроекту №2450 визначає, що сфера дії цього закону “не поширюється на …релігійні обряди і церемонії у випадках, передбачених Законом України «Про свободу совісті та релігійні організації»”. Такий підхід викликає занепокоєння у експертів та представників Церков, оскільки практика останніх п’ятнадцяти років показала, що чинний Закон про свободу совісті у цьому аспекті дискримінує релігійні організації, порівняно з фізичними особами та іншими організаціями, та не відповідає статті 39 Конституції України, яка гарантує кожному право на мирні зібрання.

Як зауважив з цього приводу виконавчий директор «Інституту релігійної свободи» Максим Васін: “У парламенті вже давно були спроби законодавчо врегулювати механізм реалізації права на мирні зібрання, у відсутності якого громадяни зараз керуються безпосередньо конституційними положеннями як нормами прямої дії. Однак для релігійних організацій не можна залишати нині діючий порядок, передбачений статтею 21 Закону про свободу совісті та релігійні організації, оскільки він фактично дискримінує віруючих порівняно з іншими громадянами”.

У п’ятницю, 5 червня, Верховна Рада планує розглянути проект Закону про внесення змін до Кримінального кодексу України (щодо захисту суспільної моралі) № 1340, внесеного народним депутатом Г.Москалем. Законопроект передбачає кримінальну відповідальність за окремі випадки порушення чинного законодавства щодо обігу продукції та організації видовищних заходів еротичного чи сексуального характеру.

Протягом іншого пленарного тижня у Парламенті, 16 – 19 червня, планується до розгляду у другому читанні законопроект №1171 про внесення змін до Закону України «Про державне регулювання виробництва і обігу спирту етилового, коньячного і плодового, алкогольних напоїв та тютюнових виробів» щодо обмеження споживання і продажу слабоалкогольних напоїв (автори – народні депутати М.Томенко, Н.Королевська, Є.Суслов). На переконання авторів ініціативи, “наслідком прийняття проекту має стати зниження рівня масового споживання населенням України, зокрема молоддю,  слабоалкогольних напоїв, що сприятиме підвищенню рівня морального, духовного та фізичного здоров’я суспільства”.
 
Нагадаємо, що Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій вже звертала увагу керівництва держави на необхідність обмеження пропаганди та популяризації слабоалкогольних та алкогольних напоїв, зокрема, засобами публічної реклами та шляхом спонсорування спортивних чи розважальних заходів. Духовні лідери країни також наголошували на потребі розробки законодавчих механізмів, які заборонили б у публічних місцях вживання алкогольних напоїв, в тому числі пива та слабоалкогольних напоїв, а також паління.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua 
 
За матеріалами: Портал Верховної Ради України
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС