ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Під час міжнародної конференції представники органів влади та Церков обговорили шляхи вдосконалення державної пенітенціарної політики PDF Друк E-mail
09.06.2009 07:49

   Фото: сайт УГКЦ 
  
Конференція у Держдепартаменті виконання покарань
 
КИЇВ – 6 червня 2009 року у Києві відбулась Міжнародна конференція «Юридичний вимір в’язничного служіння», метою якої було проаналізувати стан законодавства європейських країн для забезпечення гуманізації державної пенітенціарної політики в Україні. Співорганізаторами заходу виступили Українська Греко-Католицька Церква у співпраці з Державним департаментом України з питань виконання покарань, Міжнародною католицькою комісією в’язничної душпастирської опіки (ICCPPC) та Християнською міжконфесійною місією тюремного служіння України.

Серед учасників конференції були присутні керівництво Держдепартаменту виконання покарань та члени його громадської ради, капелани та представники пенітенціарного душпастирства європейських країн і США, члени правління Християнської міжконфесійної місії тюремного служіння України, юристи та експерти громадських організацій.

На відкритті конференції Верховний Архієпископ Києво-Галицький УГКЦ Любомир (Гузар) сказав: “Стан правосуддя в Україні є дуже проблематичний і це є поважною трудністю для нашого суспільства, але мета цієї конференції віднайти розв’язок можливо і далеко важчої справи, а саме ставлення кожного з нас до злочинця, який став в’язнем, відбував свою кару й остаточно повертається на волю”. Він також висловив позицію, яку поділяють і інші Церкви, щодо плекання соціальної солідарності, відповідальності, справедливості та милосердя у питаннях суспільної моралі та правосуддя.

Виступаючи перед учасниками конференції, голова Держдепартаменту виконання покарань Василь Кощинець відзначив, що для задоволення релігійних потреб засуджених в установах виконання покарань та слідчих ізоляторах функціонують 105 культових релігійних споруд і приміщень, з яких – 34 храми, 25 церков, 42 каплиці, 4 будинки молитви, також обладнано 206 молитовних кімнат. У ході конференції Василь Кощинець представив сучасний стан кримінально-виконавчої системи в Україні та кроки щодо суттєвої гуманізації пенітенціарної сфери, завдяки кращому забезпеченню прав ув’язнених та засуджених у співпраці з духовенством Церков України.

Від органів державної влади та громадських організацій України виступили голова Державного комітету у справах національностей та релігій Юрій Решетніков,  віце-президент Інституту європейської інтеграції Геннадій Друзенко, голова Правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць. Вони висловили свої бачення того, як Церква впливає на формування пенітенціарної політики держави.

Про параметри взаємодії Церков з Держдепартаментом виконання покарань розповів Юрій Васильчук, виконавчий директор Християнської міжконфесійної місії тюремного служіння України, та члени правління цієї організації. Серед головних проблем вони висловили потребу правового забезпечення можливості громадян України отримувати безперешкодну опіку душпастиря у період попереднього ув’язнення.

У конференції також взяв участь віце-президент Міжнародної асоціації тюремного служіння Сорен Джонсон (США). Під час свого виступу він представив плоди програм правосуддя надолуження та примирення, які провадить організація.

Підсумував роботу конференції головний представник ICCPPC Європа диякон Гейнц-Пітер Ехтермайер, закликавши усіх представників держави та Церков до продовження співпраці у реформуванні кримінального правосуддя для збереження гідності людини незалежно від обставин.

“Церкви мають відповісти на численні виклики сьогодення, на проблеми тюрем, пов'язані з дітьми у конфлікті із законом, особами із психічними розладами, людьми похилого віку, нужденними, зростаючим числом іноземних мігрантів у тюрмах, потребами соціальної реінтеграції засуджених після звільнення”, – зазначалось учасниками конференції у ході обговорення.

За наслідками дискусії учасники міжнародної конференції ухвалили текст резолюції, який буде оприлюднено після доопрацювання.
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС