ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Міжнародні та українські експерти пропонують законодавчо забезпечити право батьків на вільний вибір освіти для своїх дітей PDF Друк E-mail
12.06.2009 04:18

   Фото: www.gettyimages.com 
  
Вільний вибір освіти в Україні – мрія чи реальність?
 
КИЇВ – У приміщенні КМПУ імені Б.Д.Грінченка відбувся Семінар на тему «Свобода вибору освіти в Україні. Розвиток приватної освіти». У заході взяли участь фахівці Секретаріату Кабінету Міністрів України, Головного управління освіти і науки КМДА, експерти у галузі права та освіти Асоціації приватних закладів освіти м. Києва, Інституту релігійної свободи та інших громадських організацій, представники комунальних та приватних навчальних закладів, а також міжнародні експерти з законодавства у сфері освіти.

Зі вступним словом до учасників семінару звернулись запрошені з Європи фахівці та експерти – голова Європейської асоціації освітнього права та політики, професор Коледжу Європи в м.Брюге Жан де Груф (Бельгія), доктор Антверпського університету Грасієн Лоуверс (Бельгія), доктор Вім Бос (Нідерланди).

Метою семінару було обговорити стан розвитку приватної освіти в Україні у порівнянні з міжнародним законодавство у сфері освіти, проаналізувати національний досвід становлення та фінансування приватної освіти, вивчити досвід Європейських країн щодо реформування системи освіти, в тому числі особливості розвитку приватних конфесійних навчальних закладів.

“Пропозиції, розроблені присутніми експертами, вкрай важливі для розвитку приватної освіти в Україні. Чинне законодавство не тільки відстає від європейського досвіду освітнього процесу, але й не забезпечує право громадян на вільний вибір освіти, що варто було б закріпити навіть на конституційному рівні”, – наголосив професор Жан де Груф у своїй доповіді.

Учасники семінару приділили особливу увагу розробці змін до чинного Закону України «Про освіту» в контексті забезпечення права батьків на вільний вибір освіти для своїх дітей, що відповідає міжнародним договорам, до яких приєдналась і Україна. Однією із пропозицій, необхідних для реалізації такого права, є надання релігійним організаціям засновувати навчальні заклади державного стандарту освіти – різних форм та рівнів акредитації.

Підготовлені пропозиції виходять з того, держава, встановлюючи конституційний обов’язок повної загальної середньої освіти, має забезпечити належне фінансування викладання державного стандарту освіти в усіх навчальних закладах в обсязі фінансового нормативу бюджетного забезпечення із розрахунку на одного учня – в тому числі й у приватних загальноосвітніх школах. На переконання учасників семінару, зазначені законодавчі ініціативи цілком відповідають принципу “гроші ходять за дитиною”, проголошеному керівництвом держави для практичного втілення.

Організатори семінару передбачили, що розроблені експертами пропозиції до чинного законодавства України, будуть представлені посадовим особам відповідних органів законодавчої та виконавчої влади на Круглому столі з аналогічної тематики, якій відбудеться у Києві наступного дня – 12 червня.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС