ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Парламентарі ухвалили кілька законопроектів, спрямованих на захист моральних засад суспільства PDF Друк E-mail
12.06.2009 17:17

   Фото: www.korrespondent.net
  
ВР України захищає моральне здоров'я суспільства
 
КИЇВ – Протягом цього пленарного тижня Верховна Рада України продовжила активно розглядати законодавчі ініціативи, які цього разу стосувались питань забезпечення духовного і морального здоров'я українського суспільства. Парламентарі ухвалили рішення про запровадження кримінальної відповідальності за зберігання творів, зображень або предметів порнографічного характеру та підтримали пропозицію про необхідність запровадження кримінального покарання за окремі порушення Закону «Про захист суспільної моралі».

Так, 11 червня 2009 року Парламент ухвалив у якості закону підготовлений Кабінетом Міністрів України законопроект «Про внесення змін до статті 301 Кримінального кодексу України (щодо відповідальності за зберігання творів, зображень або предметів порнографічного характеру)» №3221. За це рішення проголосували 390 народних депутатів з 428 зареєстрованих у сесійній залі: від фракції Партії регіонів – 121, від Блоку Юлії Тимошенко – 133, від фракції Блок «Наша Україна – Народна самооборона» – 43, від Комуністичної партії України – 27, від Блоку Литвина – 19.
 
Після підписання Президентом та набуття чинності цих змін, стаття 301 Кодексу буде передбачати кримінальне покарання не тільки за виготовлення, перевезення, інше переміщення чи збут творів, зображень або інших предметів порнографічного характеру, але й також за зберігання зазначеної продукції.

Крім цього, 9 червня Верховна Рада України також прийняла за основу проект Закону «Про внесення змін та доповнень до Кримінального кодексу України» щодо захисту суспільної моралі, про який ІРС повідомляв раніше. Цю ініціативу підтримали 361 парламентарів з 435 присутніх: від фракції Партії регіонів – 127, від Блоку Юлії Тимошенко – 137, від фракції Блок «Наша Україна – Народна самооборона» – 50, від Комуністичної партії України – 27, від Блоку Литвина – 20.
 
Згідно рішення народних депутатів документ буде переданий до парламентського Комітету з питань законодавчого забезпечення правоохоронної діяльності для доопрацювання з урахуванням зауважень та пропозицій суб’єктів права законодавчої ініціативи. Після цього документ буде внесений на розгляд Верховної Ради України у другому читанні для ухвалення у якості закону.

Законопроектом №1340 пропонується внести зміни до Кримінального кодексу України та передбачити кримінальну відповідальність за порушення законодавства у сфері захисту суспільної моралі щодо обігу продукції еротичного чи сексуального характеру, організацію або проведення видовищного заходу еротичного чи сексуального характеру, а також встановити більш суворе кримінальне покарання за ці ж протизаконні дії, якщо в їх реалізацію втягуються діти. 


Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua

За матеріалами: Портал Верховної Ради України

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС