ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Києво-Печерська Лавра залишається у комунальній власності Києва – голосування у ВР PDF Друк E-mail
15.06.2009 07:50

   Фото: all-pages.com
  
Києво-Печерська Лавра не була передана у держвласність
 
КИЇВ – Верховна Рада України не підтримала пропозицію про передачу в державну власність комплексу Києво-Печерської лаври. За відповідну постанову, внесену до парламенту членами Комітету з питань культури і духовності, 11 червня 2009 року на пленарному засіданні проголосував лише 221 народний депутат (148 – з фракції БЮТ, 54 – з фракції Блок «НУНС», 19 – з фракції Блоку Литвина), а за направлення на повторне перше читання – 225, при необхідних 226 голосів. Представники фракцій Партії регіонів та КПУ виступили проти цієї ініціативи.

Автори ініціативи наголошували, що за наслідками виїзного засідання Комітету Верховної Ради України з питань культури і духовності до Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника 7 квітня 2009 року було зроблено висновок про доволі несприятливі умови подальшого збереження Києво-Печерської Лаври як унікальної пам’ятки світового значення.

“Неузгодженість дій Київської міської державної адміністрації, центральних органів виконавчої влади та численних користувачів майнового комплексу Києво-Печерської Лаври створює реальну загрозу не лише її виключення зі Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО, але й фактичного знищення”, – зазначалось у проекті Постанови №4378.

Як повідомляв ІРС, у зв’язку з цим народні депутати пропонували передати весь комплекс Києво-Печерської Лаври у державну власність та до сфери управління Міністерства культури і туризму України, а також переглянути доцільність перебування та відселити з території Національного Києво-Печерського історико-культурного заповідника установи й заклади, діяльність яких безпосередньо не пов’язана з виконанням статутних завдань Заповідника, а їх існування на території Києво-Печерської Лаври не можна вважати історично зумовленим.

З іншого боку проти ухвалення цієї постанови виступили представники Партії регіонів та Комуністичної партії України, які висловили думку про те, що зазначена ініціатива завадить реалізації напрацювань останніх років щодо реконструкції Києво-Печерської Лаври.  
 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua

За матеріалами: Портал Верховної Ради України

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС