ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Глави українських конфесій закликають Уряд забезпечити умови для їх духовної та соціальної діяльності у суспільстві PDF Друк E-mail
13.07.2009 12:34

   Фото: www.irs.in.ua
  
Глави конфесій спрямували звернення до глави Уряду

 
КИЇВ У ході зустрічі з Прем’єр-міністром України Юлією Тимошенко, яка відбулась 13 липня 2009 року у Будинку Уряду, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО) передали главі Уряду спільне звернення з приводу актуальних проблем державно-конфесійних відносин.
 
Документ відзначає позитивні досягнення, які стали можливими завдяки розвитку діалогу між конфесіями та центральними органами виконавчої влади, а також порушує низку питань, що обумовлені потребою у створенні умов для ефективної суспільно-важливої діяльності релігійних організацій.

Глави українських Церков і релігійних організацій відзначають, що за останній час у державно-конфесійних відносинах в Україні спостерігається значний поступ. На їх думку, цьому в значній мірі сприяла попередня зустріч Прем’єр-міністра Юлії Тимошенко з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій від 11 квітня 2008 року та урядове доручення, ухвалене за її наслідками.

“За останній рік була налагоджена співпраця конфесій з Міністерством освіти і науки України, Міністерством охорони здоров'я України, Міністерством оборони України, Національною експертною комісією України з питань захисту суспільної моралі. Також було ухвалено Закон про відновлення права релігійних організацій на постійне землекористування”, – відзначається у зверненні, текст якого отримав ІРС.

Глави конфесій також наголосили на необхідності “ухвалення у якості закону Концепції державно-конфесійних відносин України, яка зможе стати основою для подальшого реформування законодавства у сфері свободи віросповідання та діяльності релігійних організацій”. На переконання ВРЦіРО, ця Концепція має стати підґрунтям для нової редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

У зверненні духовні лідери країни порушили перед Кабінетом Міністрів України низку головних проблемних питань, вирішення яких дозволить Церквам і релігійним організаціям більш ефективно здійснювати своє духовне та соціальне служіння у суспільстві.

Зокрема ВРЦіРО просить Уряд встановити для релігійних організацій тарифи на природний газ та на водопостачання на рівні як для населення; вдосконалити процедуру державної реєстрації релігійних організацій шляхом запровадження принципу “єдиного вікна”; врегулювати питання перебування в Україні іноземних священнослужителів через узгодження процедур та дій відповідних органів влади.

Рада також закликає ухвалити закон про заборону приватизації та продажу культових та інших будівель, що знаходяться у державній і комунальній власності та підлягають поверненню релігійним організаціям відповідно до зобов’язань України перед Радою Європи. На думку керівників конфесій, у Верховної Ради України є всі підстави вирішити це питання найближчим часом – шляхом ухвалення законопроекту №3347, поданого до Парламенту ще у минулому році.

У зверненні до Прем’єр-міністра України Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій також звернула увагу на актуальну потребу у наданні релігійним організаціям права засновувати навчальні заклади державного стандарту освіти – різних форм та рівнів акредитації. На переконання глав конфесій, такі заклади не тільки діятимуть згідно державних вимог до якості навчального процесу нарівні з іншими приватними закладами, а також зможуть забезпечити високий рівень морально-виховної роботи серед учнів.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС