ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Уряд має намір вирішити складні питання державно-церковних відносин в Україні – результати зустрічі Юлії Тимошенко з главами конфесій PDF Друк E-mail
13.07.2009 17:07

Збільшити зображення

   Фото: Урядовий портал
  
Юлія Тимошенко зустрілась з главами конфесій України

 
КИЇВ – 13 липня 2009 року під час зустрічі з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко наголосила на готовності Уряду вирішити нагальні питання державно-церковних відносин. Серед них глава Уряду окремо відзначила питання зменшення тарифів на природний газ та комунальних тарифів для релігійних організацій. Юлія Тимошенко також заявила, що вже наступного тижня Уряд внесе на розгляд парламенту законопроект про повернення колишніх культових будівель релігійним організаціям.

Юлія Тимошенко запевнила, що Уряд доведе до логічного завершення питання надання комунальних послуг Церквам за цінами, встановленими для населення. У той же час, за її словами, навколо тарифів для Церков і релігійних організацій тривають суперечки у зв`язку з тим, що НАК «Нафтогаз України» може недоотримати плату за природний газ.

При цьому Міністр палива та енергетики України Юрій Продан, коментуючи відповідне звернення глав конфесій до Уряду, заявив, що Міністерство готове розглянути можливість зниження тарифів на природний газ для релігійних організацій.

“Це основне питання для церков і культових споруд, і це саме те, що ми робитимемо і доведемо до кінця”, – запевнила Юлія Тимошенко присутніх духовних лідерів.

Прем’єр-міністр також зауважила, що Уряд також ініціюватиме розгляд питання щодо зменшення податкового навантаження на релігійні організації, зокрема, щодо спрощення оподаткування та митного оформлення богослужбової літератури, що ввозиться до України.

Глава Уряду зазначила, що докладе всіх зусиль для полегшення спілкування представників релігійних організацій з чиновниками та представниками державних інституцій та наголосила, що її Кабінет не залишає без уваги жодне питання з яким звертаються представники релігійних організацій.

“Якщо ви, духовні лідери конфесій, будете почуватися комфортно, то і українська громада також почуватиметься комфортно і захищено”, – зазначила Юлія Тимошенко.

Вона нагадала, що при Уряді діє спеціальна Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій, яку очолює Віце-прем’єр-міністр Іван Васюник, а при трьох міністерствах – освіти і науки, охорони здоров’я та оборони – спеціальні громадські ради з питань співпраці з релігійними організаціями. “Далі ми продовжуємо цю роботу і будемо посилювати цю комунікацію”, – наголосила Прем’єр-міністр.

Юлія Тимошенко зазначила, що вже наступного тижня Уряд передасть на розгляд парламенту законопроект про повернення культових будівель релігійним організаціям, який вже розроблений у Держкомнацрелігій. За її словами, протягом року до власності церков повернуто 200 таких культових будівель, однак це питання потребує чіткого законодавчого врегулювання.

“Всі без виключення конфесії у рівному ступені будуть підтримані, будуть, наскільки можливо, захищенні Урядом від негараздів”, – підкреслила Прем’єр-міністр під час зустрічі.

На завершення Прем’єр-міністр України Юлія Тимошенко подякувала представників Церков і релігійних організацій, які молитвою захищають Україну. “Я хочу подякувати вам за те, що в такий складний час – час кризи, час політичних протистоянь – ви молитесь за Україну, за народ України, що ви возносите молитви Господу”, – дякувала глава Уряду представникам українських конфесій.

Нагадаємо, що це вже третя зустріч Юлії Тимошенко з Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій. Попередня зустріч, проведена нею у статусі Прем’єр-міністра України, відбулась 11 квітня 2008 року та, за спостереженнями експертів, надала імпульс для поглиблення державно-конфесійного діалогу в Україні.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua  
 
За матеріалами: Урядовий портал, УНІАН
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС