ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Уряд знизив тарифи на природний газ для релігійних організацій до рівня, як для населення (оновлено) PDF Друк E-mail
26.09.2009 15:31

   Фото: "Сегодня"  
  
Уряд виконав обіцянку знизити тарифи на газ для Церков

 
КИЇВ – Кабінет Міністрів на своєму засіданні 3 вересня 2009 року прийняв рішення, що природний газ для релігійних організацій на комунально-побутові потреби відпускатиметься за цінами, які діють для потреб населення. Відповідна постанова №989 на цьому тижні була офіційно оприлюднена та набула чинності.

У даній постанові Уряд визначив: “Установити, що природний газ для опалення культових споруд відпускається релігійним організаціям за роздрібними цінами, затвердженими Національною комісією регулювання електроенергетики для населення”.

Як повідомляє Урядовий портал, встановлення таких цін суттєво зменшить фінансове навантаження на релігійні організації та дозволить їм своєчасно та у повному обсязі здійснювати розрахунки за отриманий природний газ.

За інформацією ІРС, зазначене рішення Уряду було схвально сприйнято представниками конфесій, які цього ж дня зібрались на засідання Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій для аналізу результатів нещодавньої зустрічі глав конфесій з Прем’єр-міністром України у липні цього року. Питання зменшення тарифів на газ для релігійних організацій знайшло відображення у окремому урядовому дорученні, виданому за результатами цієї зустрічі.

Нагадаємо, що зазначене питання не знаходило належного вирішення ще з 2002 року. Проте під час зустрічі з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 13 липня 2009 року Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко запевнила, що Уряд доведе до логічного завершення питання надання комунальних послуг Церквам за цінами, встановленими для населення. “Це основне питання для церков і культових споруд, і це саме те, що ми робитимемо і доведемо до кінця”, – запевнила Юлія Тимошенко духовних провідників країни.

До цього часу релігійні організації сплачували за газ, як промислові підприємства. Для порівняння: вартість природного газу для промисловості становить 310 доларів за тисячу кубометрів при ціні для населення у 402 – 622 гривень (близько 46,7 – 72,3 доларів) за тисячу кубометрів залежно від обсягів споживання.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua    
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС