ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

План заходів Україна-НАТО передбачає зміну законодавства про свободу совісті та релігійні організації PDF Друк E-mail
12.10.2009 17:31

   Фото: ІРС, www.irs.in.ua         
  
Церкви просять не поспішати з новою редакцією Закону

 
КИЇВ – Планом заходів щодо виконання Річної національної програми на 2009 рік з підготовки України  до набуття членства в Організації Північноатлантичного договору запланована розробка нової редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації». Примітно, що відповідний законопроект передбачено розробити з метою захисту прав національних меншин у контексті проведення демократичних реформ у внутрішній політиці.

План заходів Україна-НАТО затверджений розпорядженням Кабінету Міністрів України від 23 вересня 2009 року № 1135-р на виконання указу Президента України, про який ІРС повідомляв раніше.

Нагадаємо, що 6 жовтня  цього року Секретаріат Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій ухвалив рішення спрямувати до Президента та Прем’єр-міністра України звернення з проханням зняти з планів законопроектних робіт на 2009 рік вимогу щодо розробки нової редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Таке рішення обумовлене тим, що глави українських Церков неодноразово висловлювались про першочергову важливість ухвалення у якості закону проекту Концепції державно-конфесійних відносин в Україні, розробленого робочою групою за участі конфесій, Центру ім. Разумкова та народних депутатів України. Останній раз Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій наголошувала на цьому у своєму зверненні до Прем’єр-міністра України від 13 липня цього року.

Згідно інформації ІРС, Комісія з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України за результатами обговорення даного питання на своєму засіданні 24 вересня ухвалила протокольне рішення про підготовку проекту Закону України щодо концептуальних засад державно-конфесійних відносин в Україні.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua 
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС