ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Міністр закордонних справ Держави Ізраїль та делегація Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій обговорили актуальні питання двосторонніх відносин PDF Друк E-mail
19.10.2009 15:44

   Фото: www.inosmi.ru         
  
Зустріч ВРЦіРО з Міністром закордонних справ Держави Ізраїль

 
ЄРУСАЛИМ – Делегація Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій вночі 19 жовтня прибула до аеропорту ім. Бен-Гуріона у м. Тель-Авів (Ізраїль) після чого відбула до єрусалимського готелю «Хар Ціон» («Mount Zion»). Виїзне засідання Ради розпочалось з офіційної зустрічі предстоятелей та повноважних представників українських Церков і релігійних організацій з Міністром закордонних справ Держави Ізраїль паном Авігдором Ліберманом, яка відбулась у першій половині дня у державній резиденції Міністра в Єрусалимі.

Як повідомив сьогодні Інституту релігійної свободи телефоном з Єрусалиму помічник Головного рабина м.Києва та України Геннадій Білорицький, під час зустрічі пан Авігдор Ліберман відзначив позитивний значення україно-ізраїльських відносин та їх поступове поглиблення. Він подякував представникам Української делегації та присутньому Послу України в Державі Ізраїль за виважену офіційну позицію України по відношенню до Держави Ізраїль на рівні Організації Об’єднаних націй (ООН).

У свою чергу Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Ізраїль Ігор Тимофєєв подякував представникам Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій за проявлену ініціативу щодо розвитку україно-ізраїльських відносин та підсилення міждержавних зв’язків між двома державами. Український дипломат висловив вдячність пану Авігдору Ліберману, як представнику Держави Ізраїль, за плідну співпрацю на міждержавному рівні, в тому числі щодо створення сприятливих умов для звершення віруючими з України паломницьких візитів до Святої Землі та розвитку дружніх відносин між представниками обох народів.

Під час розмови представник Української Греко-Католицької Церкви митр. протоієрей Олекса Петрів попросив Міністра закордонних справ Держави Ізраїль поділитися з Україною величезним досвідом допомоги мігрантам, в тому числі в контексті трудової міграції, інтеграції та реінтеграції українських громадян. У відповідь пан Авігдор Ліберман заявив, що готовий надати українській стороні напрацювання в цій непростій сфері, які Держава Ізраїль набула за роки свого становлення. Він зауважив, що така допомога вже надавалась Ізраїлем об’єднаній Німеччині під час вирішення комплексу питань інтеграції населення в цій країні.

У ході зустрічі пан Авігдор Ліберман також заявив про зацікавленість у вирішенні питання спрощення візового режиму між Державою Ізраїль та Україною задля сприяння розвитку відносин між обома країнами.

Наприкінці зустрічі Головуючий у ВРЦіРО, Головний рабин м. Києва та України Яків Дов Блайх подякував Міністра закордонних справ Держави Ізраїль та Посла України в Державі Ізраїль за можливість таких двосторонніх міждержавних контактів та прийом у дружній атмосфері.

Згідно інформації ІРС від української сторони в зустрічі взяли участь члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, Надзвичайний і Повноважний Посол України в Державі Ізраїль Ігор Тимофєєв, голова Державного комітету України у справах національностей та релігій Юрій Решетніков і голова Правління «Інституту релігійної свободи» Олександр Заєць.

З боку Держави Ізраїль окрім Міністра закордонних справ також були присутні керівник ізраїльського Урядового бюро по зв'язках з єврейством колишнього Радянського Союзу та Східної Європи «Натів» пані Наомі Бен-Амі та інші ізраїльські дипломати.


Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua 

 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС