ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

В Єрусалимі Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій звернула увагу на безпеку дорожнього руху та проблеми повернення церковної власності PDF Друк E-mail
20.10.2009 05:36

   Фото: www.irs.in.ua         
  
Всеукраїнська Рада Церков провела засідання в Єрусалимі

 
ЄРУСАЛИМ – Після зустрічі з Міністром закордонних справ Держави Ізраїль паном Авігдором Ліберманом члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 19 жовтня зібрались у конференц-залі єрусалимського готелю «Маунт Зіон» для проведення чергового робочого засідання. Головував на засіданні Головний рабин м.Києва та України, президент Об’єднання іудейських релігійних організацій України Яків Дов Блайх.
 
Подробиці заходу Інституту релігійної свободи повідомив у телефонній розмові з Єрусалиму секретар засідання Геннадій Білорицький.

Згідно порядку денного предстоятелі та повноважні представники українських Церков і релігійних організацій обговорили стан державно-конфесійних відносин в Україні та ознайомились з законодавчими ініціативами за останній період.

Під час засідання голова Державного комітету України у справах національностей та релігій Юрій Решетніков представив присутнім інформацію про законодавчі ініціативи Комітету у сфері свободи совісті та діяльності релігійних організацій. У ході обговорення усі учасники погодились з тим, що в сьогоднішніх суспільно-політичних умовах в Україні доцільно у першу чергу доопрацювати концептуальні засади державно-конфесійних відносин в Україні та ухвалити їх у якості закону, а вже після цього повернутись до розробки змін до Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».

Окрему увагу духовні лідери України приділили питанню неоднозначної практики застосування урядових актів відносно зменшення ціни на природний газ для комунально-побутових потреб релігійних організацій. У зв'язку з цим вони вирішили звернутись до Уряду з проханням уточнити положення відповідних нормативних актів для того, щоб їх дія однозначно поширювалась не тільки на опалення культових споруд, але і на інші побутові потреби релігійних організацій невиробничого характеру, як це передбачено у назві постанови Кабміну №989.

Також члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій проаналізували факти приватизації та відчуження на місцевому рівні стороннім особам тих об’єктів колишнього культового призначення, з приводу яких вже кілька років йде мова про їх повернення історичних власникам згідно зобов’язань України перед Радою Європи. На думку керівників конфесій, ще більший занепокоєння викликають блюзнірські повідомлення у ЗМІ, зокрема нещодавня публікація у газеті KyivPost, про начебто незаконні зазіхання віруючих на культові споруди та неприпустимість захисту ними своїх прав у суді.

Глави конфесій відзначили, що процес повернення колишньої церковної власності має відбуватися прозоро та бути спрямований на відновлення історичної справедливості. У зв'язку з цим, члени Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій наголосили на важливості невідкладного ухвалення закону про запровадження законодавчої заборони на приватизацію чи відчуження іншим способом культових та інших будівель державної та комунальної власності до вирішення питання про можливі шляхи їх повернення історичним власникам.

Результатом засідання стало також ухвалення Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо убезпечення дорожнього руху, яке закликає водіїв та представників влади спільними зусиллями забезпечити безпеку на автошляхах України.

За інформацією ІРС серед членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у її виїзному засіданні взяли участь: від Об’єднання іудейських релігійних організацій України – Головний рабин м. Києва та України Яків Дов Блайх та Геннадій Білорицький, від Української Православної Церкви Київського Патріархату – Патріарх Київський і всієї Руси-України Філарет та єпископ Євстратій, від Української Греко-Католицької Церкви – митр. протоієрей Олекса Петрів, від Римсько-Католицької Церкви в Україні – єпископ Маркіян Трофим’як, від Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн-баптистів – В’ячеслав Нестерук, від Церкви християн віри євангельської України – голова Союзу Михайло Паночко та єпископ Микола Синюк, від Української Християнської Євангельської Церкви – Старший єпископ Леонід Падун, від Української Уніонної Конференції Церкви адвентистів сьомого дня – президент УУК Володимир Крупський, від Союзу вільних церков християн євангельської віри України – Старший пресвітер Василь Райчинець, від Німецької Євангелічно-Лютеранської Церкви України – президент Синоду Андрій Гамбург, від Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви – архімандрит Лівон Гулян, від Українського Біблійного Товариства – Генеральний секретар Олександр Бабійчук.

До участі у виїзному засіданні Ради також були запрошені голова Державного комітету України у справах національностей та релігій Юрій Решетніков і голова Правління Інституту релігійної свободи Олександр Заєць.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua  
 
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС