ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Єпископ Євстратій: "Найбільше нас турбує духовний стан суспільства, його моральний рівень" PDF Друк E-mail
27.10.2009 05:36
Голова інформаційно-видавничого управління Української Православної Церкви Київського Патріархату, єпископ Євстратій (Зоря) прокоментував Інституту релігійної свободи результати виїзного засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій, яке 19-20 жовтня проходило в Державі Ізраїль
 
 
єпископ ЄвстратійЄрусалим – святе місто для трьох монотеїстичних релігій: християнства, юдаїзму та ісламу. Тому символічно, що, яка об’єднує послідовників цих релігій в Україні, своє перше в історії виїзне засідання провела саме у Єрусалимі. І не просто в Єрусалимі, а поруч з горою Сіон, яка неодноразово згадується у Священному Писанні, як святе місце.

Програма візиту була дуже насиченою, бо за фактичні півтори доби перебування в Ізраїлі відбулося багато заходів, які умовно можна розділити на три групи: офіційні заходи, неофіційне спілкування, паломництво.

Слід відзначити високий рівень представництва, який забезпечили організатори для офіційних заходів. На зустрічах з Міністром закордонних справ Держави Ізраїль Авігдором Ліберманом та Міністром у справах релігій Держави Ізраїль Яаковом Маргі українська сторона змогла засвідчити позитивний досвід у справі міжконфесійної взаємодії, який був високо оцінений. Зараз Україну нерідко загадують у закордонних новинах лише з приводу якихось скандалів або чвар у владі. Тому таким важливим є позитивне представлення нашого досвіду міжконфесійної співпраці.

Якісно пройшло і саме засідання Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій. Було розглянуте широке коло питань. Але що найголовніше – всі учасники відзначили пріоритет духовної складової діяльності релігійних організацій над матеріальною. Безперечно, громади і віруючих турбують численні питання матеріального характеру – від ціни на газ до повернення культового майна. Але найбільше всіх нас турбує духовний стан суспільства, його моральний рівень. Вірю, що накреслені на зустрічі питання отримають позитивне продовження у робочій діяльності Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій.

У неофіційній частині було тепле спілкування між учасниками, особливо під час обіду та вечері. Остання відзначала не тільки завершення робочої програми візиту, але була присвячена і приємному ювілею – 45-річчу від дня народження Головного рабина Києва і України Якова Дов Блайха, якого сердечно привітали як члени Ради, так і запрошені гості.

Не могло не зворушити також відвідання музею-меморіалу загиблих під час Другої світової війни 6 мільйонів євреїв «Яд ва-Шем».

Переконаний, що короткий по часу, але багатий на події, візит в Ізраїль став певним поворотним пунктом в діяльності Ради.
 
 
УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС