ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Представники виконавчої влади та конфесій розглянули перспективи проекту Концепції державно-конфесійних відносин в Україні PDF Друк E-mail
09.11.2009 17:18

   Фото: www.irs.in.ua         
  
Відбулась робоча нарада щодо узгодження проекту Концепції

 
КИЇВ – У приміщенні Держкомнацрелігій 3 листопада відбулась погоджувальна нарада щодо  проекту Концепції державно-конфесійних відносин в Україні. Захід мав на меті проведення консультацій з представниками центральних органів виконавчої влади та Секретаріату Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій задля узгодження даного документу.

Під час обговорення учасники наради висловили свої пояснення, зауваження та пропозиції до проекту Концепції державно-конфесійних відносин в Україні, розробленого у 2003 році під егідою Центру ім. Разумкова за участі представників конфесій, державного органу у справах релігій, низки парламентарів та фахівців у галузі права. Присутні обмінялись думками щодо перспектив ухвалення даного документу у якості Закону та розглянули його основні положення.

У нараді, яка проходила під головуванням голови Держкомнацрелігій Юрія Решетнікова, взяли участь представники Міністерства економіки України, Міністерства культури і туризму України, Міністерства регіонального розвитку і будівництва України, Фонду державного майна України, Державного комітету телебачення і радіомовлення України та інші.

Серед членів Секретаріату ВРЦіРО були представники Української Православної Церкви Київського Патріархату, Української Греко-Католицької Церкви, Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн – баптистів, Церкви християн віри євангельської України, Союзу вільних церков християн євангельської віри України, Української Християнської Євангельської Церкви та Духовного управління мусульман України. У нараді також взяв участь керівник Інституту релігійної свободи.

За інформацією ІРС, завдання щодо забезпечення роботи з підготовки проекту Закону України про концептуальні засади державно-конфесійних відносин в Україні було надане Держкомнацрелігій відповідно до протокольного рішення Комісії з питань забезпечення реалізації прав релігійних організацій при Кабінеті Міністрів України за результатами її засідання від 24 вересня 2009 року.

Нагадаємо, що 16 жовтня цього року черговий Головуючий у Всеукраїнській Раді Церков і релігійних організацій,  Головний рабин м. Києва та України Яків Дов Блайх спрямував звернення до Президента та Прем'єр-міністра України, в яких основний акцент зроблено на першочерговості розробки концептуальних засад державно-конфесійних відносин. У зв'язку з такою позицією членів Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій він також закликав керівництво держави зняти з планів законотворчих робіт на 2009 рік ухвалення нової редакції Закону України «Про свободу совісті та релігійні організації».
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС