ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій щодо убезпечення дорожнього руху PDF Друк E-mail
10.11.2009 08:49

ЗВЕРНЕННЯ

Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій

щодо убезпечення дорожнього руху

 
Дорогі браття і сестри! Шановні співвітчизники!

Вважаємо своїм обов’язком привернути увагу держави і суспільства до проблеми смертності й травматизму внаслідок дорожньо-транспортних пригод, яка сьогодні в Україні є особливо гострою. Більше того, ця проблема вже тим чи іншим чином торкнулася кожного з нас. Адже всі ми, наші рідні чи близькі хоч раз в житті були свідками тих жахіть, що спричинені порушенням правил дорожнього руху.

В зв’язку з цим, в першу чергу, ми звертаємося до Вас – водії та пішоходи. Так як в більшості випадків основною причиною дорожньо-транспортних пригод є елементарна зневага Правил дорожнього руху. Задумайтеся, до чого це призводить? Травмуються або гинуть наші рідні, близькі, кохані і навіть діти. Кількість жертв щороку сягає десятків тисяч!

Страшна статистика спонукає нас з особливою наполегливістю звернутися до водіїв з закликом усвідомити та пам’ятати, що на дорозі в ваших руках знаходиться не лише ваше власне життя, але й життя та здоров’я інших учасників дорожнього руху, зокрема пасажирів та пішоходів.

Будучи вкрай занепокоєними проблемою порушення Правил дорожнього руху, ми пропонуємо  «Вісім правил водія», що на наш погляд відображають основні постулати, яких має дотримуватися кожен з нас, сідаючи за кермо. 
  1. Плекай культуру дорожнього руху, пам’ятаючи про цінність життя та заповідь «Не вбий!».
  2. Дорога має бути безпечною та об’єднувати людей, а не завдавати їм невиправної шкоди.
  3. Ввічливість, повага, доброзичливість та розсудливість повинні керувати водієм у дорозі та при подоланні складних ситуацій.
  4. Треба бути милосердним та допомагати ближньому в біді, особливо якщо він став жертвою аварії.
  5. Автомобіль не має бути засобом для демонстрації сили, влади чи приводом для гріха.
  6. Допомагай сім’ям, що понесли втрати внаслідок дорожньо-транспортних пригод.
  7. На дорозі захищай більш слабких та допомагай менш кваліфікованим водіям.
  8. Відчувай свою відповідальність по відношенню до інших.
Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій також звертається до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Міністерства внутрішніх справ України і зокрема до Державної автомобільної інспекції України з проханням звернути увагу громадськості на проблему смертності й інвалідності на дорогах та невідкладно розробити і впровадити законодавчі механізми, які б більш дієво, ніж тепер, вирішували поточні та перспективні проблеми дорожнього руху (покращення інфраструктури та поточного стану доріг, в тому числі дорожньої розмітки та інформативних дорожніх знаків, підвищення рівня навчання водінню, культури поведінки на дорогах тощо).

Ми сподіваємося, що ці наші слова нагадають про дві речі. По-перше, що на кожного з нас лягає особиста відповідальність за наші вчинки та їх наслідки. А по-друге, дає нам нагоду усвідомити величину нашої відповідальності, бо не тільки перед людьми, але перед самим Всевишнім ми мусимо скласти відповідь.

Тільки ми – громадяни України різних національностей і віросповідань, різних політичних поглядів, але об’єднані однією метою – зробити наші дороги безпечнішими, зможемо, з Божою допомогою, подолати всі труднощі на цьому нелегкому шляху.

Тому заради загального блага, заради майбутнього нашого суспільства – головно дітей і молоді, заради блага українського народу, до якого всі ми належимо, ми закликаємо Вас з розумінням поставитися до нашої позиції та між суспільним добром і суспільним злом обрати перше, а не друге. Адже усі ми насправді хочемо добра, але іноді робимо зло через неувагу, недбалість та брак культури.

Закликаємо всіх до молитви про Україну, за її народ, мир, злагоду, високий рівень взаємної культури та порозуміння в суспільстві.

Сподіваємося, що спільними зусиллями ми зможемо подолати всі труднощі.


Ухвалено 19 жовтня 2009 року на виїзному засіданні в Єрусалимі усіма присутніми членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС