ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Постановою Уряду затверджено механізм забезпечення потреб релігійних організацій у природному газі за цінами як для населення PDF Друк E-mail
26.11.2009 16:28

   Фото: "Сегодня"        
  
Уряд забезпечив Церкви газом за цінами як для населення

 
КИЇВ – Кабінет Міністрів України затвердив механізм практичної реалізації своєї постанови №989 від 03.09.2009 року «Про ціни на природний газ для потреб релігійних організацій».
 
Своїм рішенням Уряд вніс зміни до даної постанови та встановив, що усі потреби релігійних організацій у природному газі, окрім виробничо-комерційної діяльності, будуть забезпечуватись за роздрібними цінами як для населення.
 
До цього газопостачальні компанії, а також і Національна комісія регулювання електроенергетики України, застосовували згадану постанову лише в контексті опалення культових споруд.  

Постановою №1239 від 18 листопада 2009 року Кабінет Міністрів вніс зміни до пункту 1 постанови №989, виклавши його в такій редакції:

“1. Установити, що для релігійних організацій природний газ (крім обсягів, що використовуються для виробничо-комерційної діяльності) відпускається за роздрібними цінами, диференційованими залежно від річних обсягів споживання (далі — роздрібні ціни), які затверджені Національною комісією регулювання електроенергетики для населення.

За надані послуги з газопостачання (крім обсягів, що використовувалися для виробничо-комерційної діяльності) релігійні організації здійснюють розрахунок за роздрібними цінами відповідно до показань лічильників газу.

У поточному році для релігійних організацій роздрібні ціни застосовуються залежно від річного обсягу використання природного газу в минулому році (крім обсягів, що використовувалися для виробничо-комерційної діяльності).

У разі підключення до газорозподільної мережі нового об’єкта релігійної організації у поточному році застосовуються роздрібні ціни, диференційовані залежно від річного обсягу споживання, який не перевищує 2500 куб. метрів.

Газопостачальні підприємства проводять щороку станом на 1 січня перерахунок вартості природного газу (окремо за кожною релігійною  організацією) залежно від обсягу фактичного використання природного газу та роздрібних цін на нього у минулому році.”.


Уряд також доручив Національній комісії регулювання електроенергетики надавати роз’яснення щодо застосування механізму перерахунку вартості природного газу.

Як прокоментував це рішення Уряду виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін: “Кабінет Міністрів зважив на клопотання релігійних організацій, Держкомнацрелігій та також Інституту релігійної свободи, які заявляли про наявні проблемні питання у практичній реалізації рішення Уряду щодо встановлення цін на природний газ для потреб релігійних організацій на рівні як для населення. Тому очевидно, що метою зазначених змін є запобігання практиці неоднозначного застосування постанови Кабміну №989 місцевими газорозподільними організаціями, деякі з яких у жовтні-листопаді цього року навіть вдавались до практики відключення храмів та молитовних будинків від газового опалення”.

Нагадаємо, що під час зустрічі з представниками Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій 13 липня 2009 року Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко запевнила, що Уряд доведе до логічного завершення питання надання комунальних послуг Церквам за цінами, встановленими для населення. “Це основне питання для церков і культових споруд, і це саме те, що ми робитимемо і доведемо до кінця”, – запевнила Юлія Тимошенко духовних провідників країни.
 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua   
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС