ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Уряд пропонує партнерську модель відносин Церкви і держави, – голова Держкомнацрелігій PDF Друк E-mail
25.12.2009 07:06

   Фото: www.irs.in.ua
  
Юрій Решетніков представив досягнення Уряду за останні роки

 
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК – На зустрічі із правлячими єпископами єпархій УГКЦ, УАПЦ, УПЦ-КП та пасторами християнських протестантських Церков Івано-Франківської області голова Державного комітету України у справах національностей і релігій Юрій Решетніков поінформував про досягнення Кабінету Міністрів України за останні два роки, – передає Інститут релігійної свободи повідомлення кореспондента УНІАН.

Юрій Решетніков відзначив, що Уряд високо цінує те, що Церкви роблять для утвердження Української держави. “Нині в Україні триває якісне зростання Церков, які відновлюють свій досвід, що традиційно мала Церква. Тому Уряд нині пропонує партнерську модель відносин Церкви і держави”, – додав він.

Голова Держкомнацрелігій також повідомив, що за останні два роки Уряд багато зробив у сфері гармонізації державно-церковних відносин. Зокрема, вирішено питання відновлення права постійного землекористування для релігійних організацій, забезпечено потреби релігійних організацій у природному газі за цінами як для населення, передбачена можливість перебування в Україні священиків іноземних держав замість 180 днів протягом року до трьох років поспіль, а також релігійні організації звільнено від плати за відновлення зелених насаджень, видалених під час будівництва культових та допоміжних споруд.

Юрій Решетніков також зауважив, що представники проурядової коаліції подали до Парламенту законопроекти про право релігійних організацій засновувати навчальні заклади державного стандарту освіти та про встановлення мораторію на відчуження колишнього церковного майна, тощо. За його словами, нині Уряд опрацьовує питання повернення релігійним організаціям 167 колишніх культових будівель та іншого нерухомого майна культового призначення, що використовуються не за призначенням і знаходяться в державній або комунальній власності.

Під час обговорення заступник голови – керівник апарату облдержадміністрації Олег Коржак звернув увагу голови Держкомнацрелігій на актуальність питання надання коштів на покриття збитків, які зазнали культові споруди під час повені у 2008 році.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС