ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Релігійний плюралізм є першою ознакою справжньої свободи віросповідання – експерти PDF Друк E-mail
28.12.2009 08:11

   Фото: Укрінформ
  
Презентація книги "Держави і релігії в Європейському Союзі"

 
КИЇВ – Життя церкви та її вірних тісно пов'язане з державними структурами  влади насамперед у виробленні законів і положень, які регламентують діяльність церковних організацій. І чим менше держава втручатиметься у внутрішні справи Церкви, тим сильнішою буде свобода совісті і віросповідування, тим кращими будуть стосунки  між ними.
 
На цьому наголосив, відкриваючи 24  грудня в Укрінформі прес-конференцію "Релігія, держава, свобода: європейські уроки для України" президент  Української асоціації релігійної свободи Віктор Єленський,  передає Інститут релігійної свободи повідомлення кореспондента агентства Віктора Чухліба.
 
Центральною подією прес-конференції стала презентація російського перекладу книги "Держави і релігії в Європейському Союзі (досвід державно-церковних відносин)”, яка в 2005 році вийшла англійською мовою. Російський переклад, виданий Інститутом Європи Російської Академії наук, на прес-конференції представив директор Інституту релігії та права (Москва) Роман Лункін.
 
Роман Лункін у своєму виступі зауважив, що релігійне життя  в України набагато сильніше  і більш різноманітніше, ніж у Росії. Про це насамперед свідчить кількість  зареєстрованих церков та релігійних організацій: якщо в Україні їх налічується 34 тисячі, то в Росії, яка за площею і кількістю населення в кілька разів перевищує Україну, їх налічується всього 23 тисячі, наголосив  він.

За повідомленням РІСУ під час свого виступу Роман Лункін зазначив, що в Росії ніхто не знає, які конкретно будуть державно-церковні відносини у найближчій перспективі. Він виділив особливо той факт, що в Україні влада і Церкви визнали релігійне розмаїття, у той же час у Російській Федерації релігійний плюралізм фактично заперечується з боку представників влади та законодавства.

У роботі прес-конференції взяли участь віце-президент Української асоціації релігієзнавців Людмила Филипович, виконавчий директор Інституту релігійної свободи Максим Васін, викладачі релігієзнавчих дисциплін вищих навчальних закладів, представники церковних організацій. Усі вони підкреслювали, що плюралізм церковного життя в Україні насамперед  визначає наявність справжньої релігійної свободи, як буває в країнах Європейського Союзу. І Україна має цим пишатися, наголошували вони.
 
Відповідаючи на питання журналістів, виконавчий директор громадської організації «Інститут релігійної свободи» Максим Васін відзначив, що з огляду на багатоманітність моделей державно-церковних відносин у Європі, не можна однозначно казати про необхідність впровадження в Україні лише однієї з них. На його думку, у процесі європейської інтеграції нашої держави в Україні має сформуватися власний підхід до формування відносин держави та Церкви, який би ґрунтувався на сьогоднішньому досвіді партнерських відносин між цими інститутами та враховував національні та історичні особливості української нації.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС