ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Керівники християнських Церков просили у Господа благословення для України та Божої ласки для українського народу (фото) PDF Друк E-mail
06.02.2010 09:49

Збільшити фото

   Фото: Дмитро Мельник   
  
На Софіївській площі Києва відбулась Молитва за Україну

 
КИЇВ – Керівники та представники християнських Церков взяли участь у акції «Молитва за Україну», яка проходила 5 лютого на Софійській площі Києва. Духовні лідери країни просили у Господа благословення для України, миру та добробуту для українського народу, чесності та справедливості у ході виборів, а також мудрого та дбайливого керівника для нашої держави, який за Божої ласки обійме пост Президента України. Разом із ієрархами Церков зверталась до Бога про прощення за дії усієї влади Прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко, яка просила Господа “благословити нашу рідну державу у ці складні часи”, – повідомляє Інститут релігійної свободи.

Зі словами молитви до Бога та зверненням до української громадськості на Софіївській площі виступили вікарій Київської митрополії Української Православної Церкви (у єдності з Московським Патріархатом) єпископ Пантелеймон, предстоятель Української Автокефальної Православної Церкви Митрополит Мефодій, єпископ Римсько-католицької Церкви в Україні Маркіян Трофим’як, керівник Бюро Української греко-католицької Церкви священик Роман Небожук, священник Української єпархії Вірменської Апостольської Церкви о. Оганес Шахназарян, голова Всеукраїнського Союзу Об’єднань євангельських християн-баптистів В’ячеслав Нестерук, президент Всеукраїнського Союзу Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників Михайло Паночко, Старший єпископ Української Християнської Євангельської Церкви Леонід Падун та Патріарх Філарет, предстоятель Української Православної Церкви Київського Патріархату.

Єпископ Пантелеймон зачитав Звернення предстоятеля УПЦ Митрополита Володимира, в якому зазначалось: “Кожний християнин повинен розуміти, що доля держави влаштовується Господом, і Промислом Божим буде визначений той, хто стане біля керма країни. Але незвіданий і незбагненний Промисел Божий здійснюється через нас, немічних, і тому всі ми покликані сприяти звершенню волі Божої”.

Священик УГКЦ о. Роман Небожук
 
Священик УГКЦ о. Роман Небожук дякував Богові “за право обирати вільно владу для нашої держави – вибір, який є відповідальний та для багатьох непростий”. Він просив Господа вигнати із сердець українців духа неправди та зневіри у нашу державу, владу та народ, щоб вибір громадян був чесний, усвідомлений, з добром, а також не був проданий чи сфальшований.

Старший єпископ УХЄЦ Леонід Падун у своєму зверненні до українського народу закликав усіх “звернутися до Бога, бо від одного Його може прийти милість, благо – благо для кожного з нас і для всієї України”. Він також додав, що “напередодні виборів, перш за все, так важливо нам схилитися перед Богом, тому що Біблія – Святе Письмо передає нам Слово Боже, де Бог сказав так: Бо Я знаю ті думки, які думаю про вас, говорить Господь, думки спокою, а не на зло, щоб дати вам будучність та надію”.
 
предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет

Останнім виступив предстоятель УПЦ КП Патріарх Філарет, який у своїй промові зауважив: “Сьогодні ми зібралися для того, щоб помолитись Богу за нашу Україну, за справедливі вибори, але ми покладаємо надію на Бога. Бо від Нього залежить і наша державність, і наш добробут, і наш вибір і особисте життя”. Кажучи про свободу вибору, яку Бог дав людині у нашій свобідній державі, він зауважив: “Свобода – це не свавілля. Свобода – це вибір добра, а вибір зла – це вибір неволі. Тому від нас залежить, що ми оберемо: добро чи зло, свободу чи неволю.”

Виступаючи на Софіївській площі, глава Уряду Юлія Тимошенко заявила: “Я хочу звернутися до Господа з проханням про пробачення, з проханням про прощення за усю владу, за себе особисто, за все несправедливе і нечесне, що робила вся влада України, у тому числі і та, яку я очолюю. Я хочу, щоб Господь дав нам прощення, тому що ми щирі у тому, що ми хочемо визнати і наші помилки, і наші недоречності, і дії, які не викликали відгуку в душах людей. Я знаю, що якщо це прощення буде нам дане – подальший шлях буде ще більш надійним, більш ефективним і більш чітким.”
 
Юлія Тимошенко

“Сьогодні ми також зібралися тут разом з вами, тому що знову перед Україною стоять складні виклики, дуже важливі завдання – по суті, відкриваються знову дві дороги. І для того, щоб ми з вами мали впевненість і знання як рухатися, ми сьогодні звертаємося до Бога”, – заявила Юлія Тимошенко.
 
На завершення Молитви за Україну Патріарх Філарет закликав усіх присутніх звернутися до Бога у спільній для усіх християн молитві «Отче наш».
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС