ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Віктор Янукович: Бог, як і Україна, один, а конфесій, як і шляхів до Господа – багато PDF Друк E-mail
02.02.2010 12:31

   Фото: Андрей Мосиенко   
  
В.Янукович виступає за духовний розвиток, – прес-служба ПР

 
"Україна – християнська держава. Історично так склалося, що на нашій землі жили і мирно співіснували різні конфесії. Понад те, ми справді європейська держава з високим рівнем міжконфесійної толерантності", – так прокоментував питання міжконфесійних відносин у нашій державі кандидат у Президенти України Віктор Янукович, – цитує Інститут релігійної свободи повідомлення прес-служби Партії регіонів.
 
Cвоє завдання як Президента України Віктор Янукович бачить насамперед у сприянні духовного розвитку народу та налагодженні справді міжцерковного діалогу, сприянні побудові храмів.

За його словами, українці – мудрий народ, котрий не купується на політичні провокації. Не раз упродовж багатьох віків Україну намагалися зробити центром міжконфесійного протистояння, спровокувати ворожнечу на конфесійному ґрунті. Однак перемогла мудрість народу та справжня християнська толерантність і любов до ближнього.

Як зазначив Янукович, Україна має давні традиції екуменізму. "Ми добре розуміємо, що наш Господь – Христос. І важливим є те, що ми християни і дотримуємось десяти заповідей Божих. А конфесія та улюблений храм – це лише стежина до пізнання Бога та правд християнської віри", – сказав він.

"Зрештою, багатонаціональна Галичина упродовж віків є прикладом міжнаціональної та міжконфесійної толерантності. Відомо, наприклад, що на Львівщині є таке благодатне місце – Кохавино. Ця святиня потребує ще відродження і возвеличення. Під час коронації ікони Кохавинської Богородиці у 1912 році у це маленьке галицьке містечко прибуло понад 180 тисяч прочан різних обрядів та конфесій. Одна з найменших за площею областей України – Тернопільська – зібрала на своїй території чи не найбільшу кількість духовних святинь та місць, куди з благоговінням поспішають сотні тисяч віруючих з усіх куточків України і навіть з-за кордону. Тому це місце ще називають в народі маленьким Єрусалимом де, за різними джерелами, нараховують близько 20 чудотворних ікон", – додав лідер Партії регіонів.

"От вам наша історія, з якої ми повинні черпати знання і брати приклад. Така моя відповідь на запитання про те, як розвиватиметься духовність в Україні у часи мого президентства, – сказав Віктор Янукович. – Більше того, справжньої опіки потребують наші старовинні храми. Прикро, але за останні роки через недбальство ми їх втратили набагато більше, аніж за часи радянського атеїзму. І ми, як звичайні віруючі, і я як Президент не матиму права замислюватись, якої конфесії люди ходять до цього храму на молитву. Важливо те, що вони туди ходять, важливо, що такі перлини нам залишили предки. І ми це повинні зберегти".

Віктор Янукович розповів журналістам, що він пізно став справжнім християнином. Виріс на Донбасі. Бабуся в дитинстві водила його до церкви. «А потім якось, як і переважна більшість моїх ровесників, відійшов від релігії. Лише у дорослому віці мені пощастило познайомитися з людиною твердої віри. Ченцем. Він розкрив для мене справжню велич християнської віри. Не вміючи сповідатись, я сповідався дві години зі сльозами на очах, і з самої глибини душі. Саме тоді я зрозумів, що це була щира сповідь душі перед Богом», – сказав кандидат в Президенти України.

І на завершення відповіді на запитання Віктор Янукович додав: «Зрештою на підтвердження своїх слів хочу вам навести такий приклад з моєї біографії. Коли я був ще губернатором Донецької області, то до мене з проханням про допомогу звернувся представник греко-католицької церкви – нинішній Владика Донецько-Харківського Екзарху Степан (Меньок). Я підтримав його прохання і надав допомогу у будівництві храму. Нині у ньому моляться вірні УГКЦ. І зараз я розумію: "Бог як і Україна – один, а конфесій, як і шляхів до Господа – багато".
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua
 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС