Институт религиозной свободы, г.Киев

Українські Церкви висловили Послу Індії в Україні своє занепокоєння відносно жорстоких утисків християн у цій країні PDF Печать E-mail
21.10.2008 13:37

КИЇВ – 21 жовтня 2008 року у зверненнях до Посла Індії в Україні пана Дебабрата Саха та Міністра закордонних справ України В. Огризка було висловлено занепокоєння глав християнських Церков України ситуацією з жорстокими утисками християн у Індії, які останнім часом поширились вже на кілька індійських штатів. Відповідні листи було спрямовано Головуючим у Нараді представників християнських Церков України, Верховним Архієпископом УГКЦ кардиналом Любомиром (Гузаром) відповідно до рішення, ухваленого на зустрічі першоієрархів українських Церков від 7 жовтня 2008 року.

У зверненнях відзначається, що «Останні місяці в засобах масової інформації все більше з’являється повідомлень про напади та підпали християнських поселень, храмів, молитовних будинків, притулків, шкіл та житлових будинків, а також про переслідування та вбивства християнських священнослужителів, пасторів, монахів та пересічних віруючих, зокрема у східному індійському штаті Орісса».
При цьому духовні лідери України отримують тривожні повідомлення, в тому числі від місіонерів християнських Церков в Індії,  «про озброєні напади на віруючих-християн, за наслідками яких вже зараз біля тисячі церковних споруд та житлових будинків були знищені, кілька десятків тисяч місцевих християн були змушені покинути свої помешкання та переховуються від жорстоких гонінь у джунглях Орісси, безліч людей було вбито та замордовано».

Християнські Церкви України, - підкреслюється у зверненнях до Посольства Індії в Києві, - глибоко стурбовані зазначеною ситуацією в Індії, пов’язаною з неприпустимим відношенням до людей, які сповідують християнство.

В документах наголошується, що «Глави християнських Церков України мають тверде переконання, що рівень свободи віросповідання та поваги до релігійних переконань в Україні, яким зокрема користуються і прихильники індуїстських вірувань та громадяни Індії, має бути прикладом для відповідного відношення до християн на усій території Індії». Тому українські Церкви закликають офіційну владу Індії вжити «невідкладних державних заходів для припинення утисків християн в Індії та забезпечення виконання міжнародних договорів у сфері забезпечення права кожної людини на свободу совісті, віросповідання та переконань з метою якнайшвидшого виправлення вказаної ситуації».

Як відомо, до складу Наради представників християнських Церков України входять релігійні об'єднання православного, католицького та протестантського напрямків християнства, а саме: Українська Православна Церква Київського Патріархату, Українська Православна Церква (у єдності з Московським Патріархатом), Українська Греко-Католицька Церква, Римсько-Католицька Церква в Україні, Всеукраїнський Союз Об'єднань євангельських християн – баптистів, Всеукраїнський Союз Церков християн віри євангельської – п’ятидесятників, Українська Християнська Євангельська Церква, Українська Лютеранська Церква та Братство незалежних церков і місій євангельських християн – баптистів України.

 

Інститут релігійної свободи
www.irs.in.ua

 

Поддержите правозащитную деятельность Института религиозной свободы:

УкраїнськаРусский

Подпишитесь на рассылку самых важных новостей ИРС:

Контакты

Почтовый адрес:
Украина 01001, 
г. Киев-1, а/я 471–В
Институт религиозной свободы
Отправить письмо в ИРС