ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Держкомнацрелігій надав Уряду пропозиції щодо зменшення тарифів на опалення для Церков і релігійних організацій PDF Друк E-mail
22.02.2010 16:11

   Фото: www.irs.in.ua    
  
Уряду запропоновано зменшити тарифи на опалення Церков

 
КИЇВ – Враховуючі звернення церковних громад про значне підвищення тарифів на опалення культових споруд, Державний комітет України у справах національностей та релігій підготував відповідні пропозиції. Комітет запропонував Уряду встановити, що для релігійних організацій застосовуються тарифи на опалення, сформовані для населення, повідомляє Інститут релігійної свободи.
 
Як повідомили ІРС у Держкомнацрелігій, така ініціатива обумовлена значним подорожчанням тарифів на опалення для усіх категорій споживачів, зокрема у м. Києві, про що раніше повідомлялось у репортажі ТСН про становище костелу Св. Олександра та інших церковних споруд. Подорожчання послуг з опалення стало особливо відчутно для релігійних організацій, які за рахунок пожертв утримують в тому числі і пам’ятки історії та архітектури, маючи при цьому неприбутковий статус.

У зв'язку з цим, Держкомнацрелігій звернувся до Уряду з пропозицією внести доповнення до постанови Кабінету Міністрів України від 10.07.2006 року №955, яким затверджено Порядок формування тарифів на виробництво, транспортування, постачання теплової енергії та послуги з централізованого опалення і постачання гарячої води.

Зокрема Комітет підготував проект відповідної урядової постанови. Документ передбачає доповнення пункту 3 чинного Порядку, який диференціює категорії споживачів на три групи – населення, бюджетні установи та інші споживачі, положенням про те, що “Для релігійних організацій використовуються тарифи, що сформовані для населення”.

Таким чином буде розв’язано проблему нарахування релігійним організаціям вартості послуг за опалення культових та допоміжних споруд за найвищим тарифом, що існує зараз та застосовується одночасно і до Церков, і до комерційних підприємств. Важливо відзначити, що така поправка врегулює питання зменшення тарифів на послуги опалення для релігійних організацій на всій території України.

На думку голови Держкомнацрелігій Юрія Решетнікова, прийняття запропонованих змін “суттєво зменшить фінансове навантаження на релігійні організації, дозволить їм у подальшому користуватись послугами централізованого теплопостачання, своєчасно і у повному обсязі здійснювати розрахунки за отримані послуги”.

У Комітеті також вважають, що внесення такого уточнення до тексту постанови Кабміну “відповідає загальній політиці держави щодо релігійних організацій, які сплачують за електроенергію та газ за тими самими тарифами, як і населення”.

Окрім цього, подібні зміни дозволять продовжити політику Уряду та зрівняти становище тих релігійних організацій, які опалюють церковні споруди шляхом використання природного газу за тарифами як для населення, що передбачено постановою Кабміну №989 від 03.09.2009 р., та тими, які користуються послугами централізованого опалення та змушені платити за найвищим тарифом.

Окремо слід нагадати, що факти підвищення комунальних тарифів у столиці, які пізніше скасовувались різними органами влади як необґрунтовані, свідчать про актуальну потребу у державному та громадському контролі за процесом ціноутворення та формування тарифів органами місцевого самоврядування.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС