ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Участь глав українських Церков у заходах з інавгурації новообраного Президента України була запланована у нестандартній формі PDF Друк E-mail
01.03.2010 09:30

   Фото: fotolitopys.in.ua   
  
Предстоятель РПЦ благословив В.Януковича на президентство

 
КИЇВ – Вступ новообраного Президента України Віктора Януковича на пост Глави держави відбувався за нестандартною процедурою з огляду на складову державно-церковних відносин у заходах з нагоди інавгурації, повідомляє Інститут релігійної свободи.

За кілька днів до офіційних заходів, 21 лютого, Віктор Янукович в Свято-Успенській Києво-Печерській Лаврі взяв участь у подячному молебні з нагоди завершення виборчої кампанії. Молебень звершив предстоятель Української Православної Церкви Митрополит Володимир (Сабодан), який привітав Віктора Януковича з перемогою на виборах та благословив його на виконання обов'язків Глави держави.

25 лютого, за годину до самої церемонії інавгурації у будівлі Парламенту, у Трапезному храмі Києво-Печерської Лаври відбувся подячний молебень з нагоди вступу на пост новообраного Президента України за участі Віктора Януковича. Молебень очолив предстоятель Російської Православної Церкви, Патріарх Московський і всієї Русі Кирил (Гундяєв), якому співслужив предстоятель УПЦ Митрополит Володимир. Патріарх Московський благословив новообраного Главу української держави на президентство.

На урочисте засідання до Верховної Ради України з нагоди інавгурації Віктора Януковича була запрошена лише частина глав конфесій, які входять до складу Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій (ВРЦіРО). Решта духовних лідерів – членів ВРЦіРО отримали можливість долучитися до урочистостей вже під час офіційного прийому, який відбувся у другій половині дня в Українському Домі.

Слід зауважити, що відповідно до Положення про Державний Протокол та Церемоніал України, затвердженого Указом Президента України від 22.08.2002 року № 746/2002, “до плану заходів у зв'язку з інавгурацією Президента України включаються …церемонія благословення Президента України настоятелями церков і керівниками релігійних конфесій України у Софіївському соборі”.
 
Нагадаємо, що такої традиції, що сформувалась за часів незалежної України, до цього дотримувались усі новообрані Президенти України – Леонід Кучма (1999 р.) та Віктор Ющенко (2005 р.), які після церемонії інавгурації проводили окрему зустріч з членами Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій у стінах Софіївського собору. 
 

Інститут релігійної свободи, м.Київ 
www.irs.in.ua

теги: ВРЦіРО, Віктор Янукович, УПЦ, РПЦ    
 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС