Институт религиозной свободы, г.Киев

Представники Церков обговорили наявний стан державно-церковних відносин в Україні PDF Печать E-mail
26.09.2008 13:41

КИЇВ – У приміщенні Бюро УГКЦ 25 вересня 2008 року відбулося чергове засідання Наради представників християнських Церков України, яке проходило під головуванням протоієрея Олекси Петріва (УГКЦ). Серед основних питань порядку денного засідання Наради було обговорення ситуації в сфері державно-церковних відносин в Україні та підготовка зустрічі глав християнських Церков України.

По першому питанню учасники засідання проаналізували результати опрацювання Державним комітетом України у справах національностей та релігій проекту Концепції державно-конфесійних відносин в Україні, стан проходження у Верховній Раді України законопроектів у сфері забезпечення діяльності церков, а також ситуацію навколо ініціативи, підтриманої керівництвом Київської міської державної адміністрації, стосовно підписання проекту звернення Київської міської ради церков і релігійних організацій при Київському міському голові, яке фактично втягує церкви та релігійні організації у політичне протистояння.

Крім цього, представники Церков опрацювали проект порядку денного зустрічі глав християнських Церков України, яка має відбутися у жовтні цього року. Також було визначено концептуальні засади звернень, що плануються до розгляду на зазначеній зустрічі, а також намічено план заходів до кінця 2008 року, які будуть реалізовані по лінії Наради представників християнських Церков України.

Окрім уповноважених представників Церков в зазначеній зустрічі взяли участь представники Інституту релігійної свободи. 

Довідка: Нарада представників християнських Церков України утворена у 2003 році як міжцерковний консультативно-дорадчий орган. Членами Наради є представники наступних Церков: УПЦ КП, УПЦ, УГКЦ, РКЦ в Україні, ВСОЄХБ, ЦХВЄУ, УХЄЦ, УЛЦ, Братство НЦМ ЄХБ України.

 

Інститут релігійної свободи
www.irs.in.ua

 

Поддержите правозащитную деятельность Института религиозной свободы:

УкраїнськаРусский

Подпишитесь на рассылку самых важных новостей ИРС:

Контакты

Почтовый адрес:
Украина 01001, 
г. Киев-1, а/я 471–В
Институт религиозной свободы
Отправить письмо в ИРС