ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Звернення Священного Синоду УПЦ до Президента України В.Януковича PDF Друк E-mail
26.02.2010 17:04

   Фото: сайт УПЦ   
  
Синод УПЦ звернувся до новообраного Президента України

 

Звернення Священного Синоду

Української Православної Церкви

до Президента України

Віктора Януковича

 
Вельмишановний пане Президенте!

Щиро вітаємо Вас з обранням та інавгурацією на посаду Президента України.

«Нехай буде з Вами благодать, милість, мир від Бога Отця і від Господа Іісуса Христа, Сина Отчого, в істині і любові» (2 Іоанна 1: 3).

Господь звершив Свою святу волю через волевиявлення народу України. Десницею Господнею Ви поставлені на служіння багатомільйонному та багатонаціональному народу України.

Знаємо Вас як людину віруючу і тому сподіваємося, що Ви будете гідним наступником справи святого рівноапостольного князя Володимира – Хрестителя Русі, святого благовірного князя Ярослава Мудрого – просвітителя і будівничого Святої Софії, гетманів Петра Сагайдачного і Богдана Хмельницького – захисників Святого Православ’я та єдності нашого народу.

На наше глибоке переконання Президент України й усі рівні влади мають бути взірцем самовідданого служіння людям і державі.

Сподіваємося на плідний розвиток державно-церковних відносин у справі захисту суспільної моралі й виховання молоді на основі Божого Закону. Для цього вважаємо необхідним введення вивчення основ християнської етики, православної культури і Закону Божого в навчальних закладах усіх рівнів від дитячого садочка до найпрестижнішого університету.

Сферою спільної опіки Держави і Церкви мають стати ті верстви населення, які потребують соціального захисту та духовної підтримки. Діти, позбавлені батьківської любові, й літні люди, які залишилися без підтримки, мають бути забезпечені не тільки матеріально, але й відчути тепло молитви і добрих сердець християнських волонтерів і сестер милосердя.

Люди в закладах пенітенціарної системи не мають лишатися без духовного опікування, яке може стати першим кроком до виправлення й повернення до повноцінного життя.

Українське військо потребує впровадження служби військових священиків задля того, щоб військовослужбовці виховувалися в дусі справжнього патріотизму, любові до Бога та земної Вітчизни.

Церква сподівається, що Держава буде всіляко підтримувати розвиток духовно-просвітницьких інформаційних проектів на телебаченні, радіо та інших ЗМІ з метою духовного відродження та виховання наступних поколінь.

Церква і Держава мають і надалі спільно працювати над збереженням культурної і духовної спадщини нашого народу, його історичних пам’яток. Церква не заперечує необхідності існування музеїв-заповідників, галерей, запасників та книгосховищ, але впевнена, що церковні цінності й пам’ятки, що були відібрані у віруючих богоборчою владою, мають бути повернуті у власність справжніх господарів.

Задля того, щоб Церква могла забезпечувати власне буття, відроджувати у повноті соціальне служіння та допомагати людям, сподіваємося на продовження процесу повернення церковного майна, що сприятиме відродженню економічної діяльності Церкви.

Шановний пане Президенте! На Вас чекає велика місія консолідації українського суспільства, єднання нашого народу на основі наших традицій і християнських чеснот, взаємного прощення, допомоги й жертовного служіння ближньому. Зі свого боку Українська Православна Церква докладатиме своїх зусиль щодо зцілення рани розколу на тілі українського Православ’я в дусі канонічного устрою Церкви.

Українська Православна Церква молиться, щоб Господь дарував Вам мудрість і сили, надійних і вірних помічників.

Прикликаємо Боже благословення на Вас і молимося за Богом бережену державу нашу, її владу та воїнство. Нехай під час Вашого Президентства в повноті здійсняться літургійні слова, якими Церква молиться Богу за Вас і за все керівництво держави: «Дай їм, Господи, мирне правління, щоб і ми у спокої їх жили тихим і мирним життям в усякому благочесті і чистоті».
 
Від імені Священного Синоду Української Православної Церкви


†Володимир,
Митрополит Київський і всієї України
Предстоятель Української Православної Церкви

26.02.2010 р., Київ


Інститут релігійної свободи, м.Київ 

теги: УПЦ

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС