ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Єпископи УГКЦ закликали Президента Віктора Януковича забезпечити рівність перед законом усіх Церков PDF Друк E-mail
29.03.2010 10:27

Збільшити фото

   Фото: cerkiew.net.pl   
  
Синод Єпископів УГКЦ звернувся до Президента України

 
ЛЬВІВ – Українська Греко-Католицька Церква закликала Президента України подбати про рівність перед законом усіх Церков в Україні. Про це йдеться у зверненні Синоду Єпископів УГКЦ до Віктора Януковича, повідомляє Інститут релігійної свободи.

Провідники єпархій та екзархатів УГКЦ в Україні констатували прикрість із того приводу, що у день інавгурації Президента Віктора Януковича предстоятеля УГКЦ та багатьох інших Церков “всупереч встановленій державним правом процедурі та сформованій за роки незалежності України традиції не запросили до спільної молитви в нашій спільній духовній святині – соборі Святої Софії”.

Єпископи УГКЦ зауважили, що Україна є поліконфесійною державою та, відповідно до законодавства України, всі Церкви й віросповідні спільноти, належно зареєстровані в державних органах, наділені однаковими правами.

“У зв’язку з цим ми звертаємося до Вас як до гаранта Конституції, щоби ця рівноправність перед законом та в публічному житті усіх Церков та релігійних організацій була сумлінно дотримана, адже протегування якоїсь однієї конфесії над іншими лише поглиблюватиме роз’єднання між громадянами нашої держави, що завдало б величезної шкоди всьому українському народові”, – наголошують Єпископи УКГЦ у зверненні до Президента Віктора Януковича.

У документі також зазначається: “Напевно не зайвим у цьому контексті кожному з нас буде постійно пригадувати собі євангельську пересторгу про сумні перспективи ‘розділеного царства’ (Мт. 12, 25)”.

На думку єпископів УКГЦ “саме такий сценарій намагаються нав’язати Україні ті сили, що не цінують її історичних традицій, не можуть змиритися з її сучасним статусом та не пов’язують з нею свого майбутнього”.

Також Синод УКГЦ у своєму зверненні до Глави держави висловив стурбованість із приводу надзвичайно низького рівня довіри до влади в українському суспільстві.

"Громадяни не будуть поважати тієї влади, яка не шанує сама себе, діє лише на догоду якійсь політичній групі чи обслуговує чиїсь фінансові інтереси", – наголосили єпископи УГКЦ, закликаючи Президента України не допускати порушень та необдуманих змін законів, а також зробити все можливе задля утвердження в Україні верховенства права та пошани до влади.
 
 
Інститут релігійної свободи, м.Київ 

теги: УГКЦ

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС