ІРС - Інститут релігійної свободи, м.Київ

Глави конфесій звернулись до керівництва держави PDF Друк E-mail
18.12.2008 22:14

Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій просить керівництво держави поліпшити умови суспільно-важливої діяльності релігійних організацій

КИЇВ – 18 грудня 2008 року були спрямовані звернення Всеукраїнської Ради Церков і релігійних організацій до Президента України В.Ющенка, Прем'єр-міністра України Ю.Тимошенко та Голови Верховної Ради України В.Литвина, в яких відмічається нагальна потреба у вирішенні низки проблемних питань, пов’язаних зі створенням належних умов для Церков і релігійних організацій у здійсненні ними духовної, морально-виховної та іншої суспільно-важливої діяльності.

У зверненнях наголошується на тому, що «реальна ситуація свідчить про те, що на сьогодні в Україні спостерігається брак розуміння з боку представників влади загроз, які несуть в собі бездуховність, аморальність, пропаганда розпусти та “вільного кохання”, масштабна реклама тютюнових виробів, алкогольних та слабоалкогольних напоїв, подружня безвідповідальність, відсутність підґрунтя релігійних цінностей у вихованні дітей та молоді тощо». Разом з цим духовні лідери заявляють, що «зазначені загрози можуть бути подолані лише шляхом налагодження стратегічного партнерства між Державою та конфесіями на різних рівнях взаємодії, що передбачає спільну відповідальність за моральність нації, здоровий розвиток українського суспільства».

Керівники конфесій порушили у зверненнях найбільш актуальні питання державно-церковних відносин, які потребують свого вирішення першочергового. Серед них у контексті підготовки Держбюджету на 2009 рік піднімаються питання встановлення для релігійних організацій ціни на природний газ на рівні як для населення, звільнення релігійних організацій  від аукціонних (конкурсних) процедур при набутті права на оренду земельних ділянок під будівництво культових споруд та об’єктів соціального характеру, а також – при оренді нерухомого майна державної та комунальної власності.

Окрім цього, Всеукраїнська Рада Церков і релігійних організацій у своїх зверненнях порушує й інші давно відомі проблеми, які до цього часу не знайшли практичного вирішення. Зокрема, акцентується увага на необхідності відновлення права релігійних організацій на постійне землекористування, що вже зараз пропонує вирішити ухвалений парламентом у першому читанні законопроект № 0973. Також першоієрархи конфесій знову пригадують керівникам держави про проблему «подвійної» реєстрації релігійних організацій та звертають увагу на потребу визначення релігійних організацій суб’єктами права щодо заснування світських навчальних закладів різних форм та рівнів акредитації.

Окремо у зверненнях було зауважено про необхідність запровадження законодавчої заборони на приватизацію, продаж чи відчуження іншим способом стороннім приватним особам та комерційним організаціям колишніх культових та інших церковних будівель, які підлягають поверненню релігійним організаціям у відповідності до зобов’язань України перед Радою Європи. При цьому глави українських конфесій посилаються на пункт V рекомендації ПАРЄ № 1556 (2002) від 24.04.2002 року, в якому міститься заклик до урядів держав – членів Ради Європи «вживати належні заходи з метою недопущення приватизації націоналізованої церковної власності».

Нагадаємо, що зазначені звернення були ухвалені Всеукраїнською Радою Церков і релігійних організацій на своєму черговому засіданні, яке відбулось 16 грудня 2008 року у Києві в інформаційному агентстві «Укрінформ».

 

Інститут релігійної свободи
www.irs.in.ua

Джерело: Офіційний веб-сайт Всеукраїнської Ради Церков

 

Підтримайте правозахисну діяльність Інституту релігійної свободи:

УкраїнськаРусский

Підпишіться на розсилку найважливіших новин ІРС:

Контакти

Поштова адреса:
01001, м. Київ-1, а/с 471–В
"Інститут релігійної свободи"
Надіслати листа до ІРС